PROTEXT VIDEO: Debata k cenám SDGs za naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN

foto Světový turnaj ženského fotbalu Global Goals World Cup Prague (GGWcup) na podporu aktivit Organizace spojených národů (OSN) se uskutečnil 29. května 2019 na pražském Václavském náměstí. Každý z týmů bojoval za jeden ze 17 cílů udržitelného rozvoje, na kterých se před čtyřmi lety shodly členské státy OSN.

ČTK bude v servisu PROTEXT VIDEO dnes od 15:00 vysílat živě z Václavského náměstí v Praze debatu k Cenám SDGs za naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN (Sustainable Development Goals = SDGs). Debata se uskuteční v rámci turnaje ženského fotbalu za globální cíle Global Goals World Cup Prague. Na turnaji bude přítomen dánský herec Nikolaj Coster-Waldau, známý jako Jaime Lannister v seriálu Hra o trůny.

Fotogalerie

Ceny SDGs 2019 třetím rokem ocení nápady na změny běžných i ojedinělých aktivit a projektů směrem k udržitelnosti a naplňování Cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals = SDGs). Závazek ke globálním cílům přijaly v roce 2015 všechny členské státy OSN v rámci tzv. Agendy 2030. Ceny SDGs motivují hráče z řad byznysu, neziskových organizací, institucí veřejné správy i široké veřejnosti k začleňování udržitelnosti do každodenního života.

Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele

Součástí Cen SDGs jsou navíc speciální ocenění pro Absolutního vítěze a také cena České rozvojové agentury. „V loňském roce získal Cenu České rozvojové agentury projekt neziskové organizace SIRIRI Škola hrou ve Středoafrické republice, na němž jsme mimo jiné ocenili, že se na jeho přípravě podíleli i středoafričtí učitelé. Je skvělé, že tento projekt dále běží, a dokonce pomáhá stále většímu počtu učitelů a žáků,“ říká vedoucí oddělení vztahů s partnery v České rozvojové agentury Martin Náprstek.

Novinkou letošního ročníku je ocenění pro projekty, které podporují rovnost mužů a žen (SDG 5). Do Cen SDGs se zapojila také široká veřejnost, která měla možnost od 29. dubna do 19. května 2019 vybrat prostřednictvím online hlasování nejlepší projekty v kategoriích Byznys a Veřejná sféra. Ceny SDGs 2019 budou předány na slavnostním galavečeru na Ministerstvu zahraničních věcí v Černínském paláci ve čtvrtek 30. května 2019.

Ceny SDGs 2019 udílí Asociace společenské odpovědnosti ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR. Byznys partnerem letošního ročníku je Unilever. Mediálními partnery jsou Forbes Česko a ČTK – České noviny.

Veškeré informace o Cenách SDGs naleznete na webových stránkách www.globalnicile.cz.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď