Program BlockStart otevřel nové kolo financování pro blockchainové firmy

foto Euro - EU - měna - logo - znak. Ilustrační foto.

Už podruhé se blockchainové start-upy a malé a střední firmy zaměřené na koncového uživatele mohou ucházet o finanční podporu programu BlockStart. Na validaci a otestování svých blockchainových řešení by mohly v rámci druhého kola otevřeného výběrového řízení získat až 20.000 eur (525.200 Kč). O finanční podporu mohou zájemci žádat do 30. září.

BlockStart je panevropský partnerský program v oblasti technologie distribuované účetní knihy (DLT, z anglického Distributed Ledger Technology) , jejímž nejběžnějším typem je blockchain. Hlavním cílem tohoto programu je usnadnit obchodní a vzájemně prospěšná partnerství mezi poskytovateli řešení DLT / blockchain a malými a středními podniky. Z fondu o celkové výši 265.000 eur budou financovány DLT ve oboru finančních technologiíí, informačních a komunikačních technologií a maloobchodu.

Vybrané subjekty čeká program o délce šesti měsíců, kdy podniky pracující s blockchainem a dalšími technologiemi DLT získají jedinečnou příležitost vyhodnotit svá řešení a vylepšovat své výrobky, stejně jako rozvíjet podnikání, úzce spolupracovat s potenciálními zákazníky a vyvinout taková řešení, která nejlépe vyhovují požadavkům trhu.

Zájemci se mohou přihlásit on-line a vyplnit formulář ZDE. Další informace o kritériích a způsobu podání žádosti naleznete na adrese blockstart.eu a v sekci FAQ. Žádosti se přijímají do 10. září 17:00 SELČ.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď