Produktivní Pech režiroval budějovickou výhru nad Kladnem 7:5

foto Utkání 2. kola hokejové extraligy: Madeta Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 12. září 2021 v Českých Budějovicích. Brankář Landon Bow z Kladna.

České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic zvládli úspěšně gólovou přestřelku s Kladnem a porazili Rytíře 7:5. I díky dvěma gólům a třem asistencí Lukáše Pecha si Motor ve druhém kole soutěže připsal první výhru. Dvě branky vstřelil i Jindřich Abdul. V dresu Kladna se poprvé představil hrající majitel Jaromír Jágr, v utkání si ale připsal jen šest trestných minut. Nováček soutěže podruhé prohrál.

Jihočeši začali aktivně, ale šance Vondrky a Ondráčka se neujaly. Naopak při hře čtyři na čtyři šli do vedení hosté zásluhou bekhendové střely důrazného Ciampiniho. Hostující tým se radoval podruhé při vlastním oslabení, když se při Jágrově vyloučení prosadil Račuk. Další trest kladenské legendy ale již domácí potrestali, první gól Motoru v nové extraligové sezoně zaznamenal Pech.

Krátce po zahájení druhé části měl vyrovnání na hokejce Vondrka, jenž na vlastní modré čáře odzbrojil Baránka, jenže nezakončil sólovou jízdu. Vyrovnal až ve 24. minutě v přesilové hře Abdul. Hosté se ale v početní výhodě opět dostali do vedení, když Hrachovinu překonal od modré čáry Baránek.

O dvě minuty později bylo opět vyrovnáno, když se trefila další letní posila Jihočechů Vondrka. Rytíři však ještě jednou získali vedení zpět na svou stranu. Ve 35. minutě se o to postaral Hlava. Závěr druhé třetiny ale patřil domácím. Jen o 23 sekund později překonal Bowa v kladenské brance počtvrté Slováček a následně přidali branky Abdul a Pech. Motor tak vyhrál druhou část 5:2.

Na začátku třetí třetiny kanadský gólman skvělým zákrokem připravil Abdula o hattrick, přestože ještě jednou inkasoval. Ve 45. minutě jej překonal v další početní výhodě kapitán Gulaš, jenž si tak připsal první gól po návratu do mateřského klubu V další z mnoha přesilovek trefil Hanzl tyčku. V 57. minutě se podařilo hostům zásluhou Kubíka snížit, další branku ale nepřidali ani v závěrečné power play.

Jaroslav Modrý (České Budějovice): "Hosté měli výborný vstup, o výsledku nakonec rozhodly přesilovky a únava bránících hráčů. Bylo krásné hrát znovu před zaplněným hledištěm v úžasné atmosféře."

David Čermák (Kladno): "Zbytečně jsme ztratili zápas. Povedl se nám začátek, ale vymstila se nám vyloučení, kterých bylo příliš mnoho. Sice jsme hráli dobře v oslabení, ale vytížení hráči se dostávali do únavy. Jaromír Jágr nastoupil s tréninkovým mankem. Vypadlo nám několik útočníků a nebyla jiná volba, než nasadit Jardu.“

Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 7:5 (1:2, 5:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Pech (J. Ondráček), 24. Abdul (Pech, Gulaš), 29. Vondrka (Abdul, Štich), 35. Slováček (Pech, Gulaš), 36. Abdul (Vondrka), 40. Pech (J. Ondráček, Slováček), 45. Gulaš (Slováček, Pech) - 10. Ciampini (Kehar), 15. Račuk (Filip), 27. Baránek (Hlava, Plekanec), 35. Hlava (Kubík, Filip), 57. Kubík. Rozhodčí: Pešina, J. Ondráček - Kajínek, Axman. Vyloučení: 7:11. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6064.

Sestavy:

Motor: Hrachovina - Bučko, Piskáček, Vráblík, Bindulis, Štich, Slováček - Valský, D. Voženílek, Venkrbec - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Holec, Mat. Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.

Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, Nilsen, Ticháček - Kubík, Plekanec, Hlava - Račuk, Pitule, Bílek - Kristo, Ciampini, Hajný - Jágr, Filip, Beran. Trenér Čermák.