Prodeje elektromobilů obecně rostou, Renaultu však klesají

foto

V Evropě zažívají v současné době elektromobily boom. Značce, která je začala nabízet jako jedna z prvních a její model Zoe byl dlouhá léta nejprodávanějším modelem s elektrickým pohonem na starém kontinentu, se však v současnosti příliš nedaří je prodávat. Dokonce v letních měsísích zaznamenala pokles.

Konkrétně v červenci znamenalo 6826 prodaných elektromobilů propad o 35 procent a v srpnu se meziročně prodalo o 16 procent méně ( v absolutních číslech jdeo 5998 kusů).

V současné době představují elektromobily šestiprocentní podíl ze všech prodaných vozů Renaultu a v případě užitkových aut jsou to tři procenta.

Právě segment užitkových elektormobilů je v současné době pro Renault růstový. Jak Kangoo, tak Master zaznamenávají v letos meziroční nárůsty o 30 až 40 procent. Přitom současné provedení modelu Kangoo končí a bude nahrazeno novou generací.

Také v oblasti osobních vozů chystá automobilka řadu novinek.  Právě to může podle expertů zvrátit současný klesající trend. Již na jaře dorazí na trh nový čistě elektrický Mégane, který se stane konkurencí třeba pro Volkswagen ID.3. Na obzoru je již také Renault 5, který časem nahradí současné Zoe.

Renault chce být dlouhodobě úspěšný v segmentu levnějších elektromobilů. Tam již nyní v showroomech značky Dacia nabízí nabízí malé městské elektrické SUV Spring.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď