Případ mrtvého nebožtíka je novou českou parodií na kriminálky

foto Foto z filmu Případ mrtvého nebožtíka.

Praha - Česká komedie Případ mrtvého nebožtíka, která je parodií na tuzemské i zahraniční kriminálky, vstoupí do kin 16. ledna. Příběhem režiséra a producenta Miloslava Šmídmajera nás provedou čtyři hlavní vyšetřovatelé v podání herců Hany Vagnerové, Davida Novotného, Martina Pechláta a Lukáše Příkazkého. Podle tvůrců film nabízí absurdní situace, například patologa štítícího se krve. Zároveň si ale ponechává určitou logiku. V tiskové zprávě to za film uvedla mluvčí Gabriela Vágner.

Film potvrzuje přísloví "není malých rolí", nabízí jich totiž hned několik. Ztvárňují je přitom výrazné české herecké osobnosti jako Martin Myšička, Eva Holubová, Lenka Krobotová a další.

"Je velmi vzácné, aby herec, který má třeba jednodenní natáčení o čtyřech větách, vážil cestu na plac a věnoval tomu čas. Udělalo mi velkou radost, že tak ve filmu můžeme mít Aničku Polívkovou jako uklízečku, Martina Myšičku jako primáře nebo třeba Kláru Issovou jako sousedku," vysvětlil producent a režisér Šmídmajer.

Hlavní postavou komedie je major Prubner, kterého představuje David Novotný. Spolupracuje na vyšetřování podivného případu vraždy. Ve filmu nechybí zparodované tradiční hlášky z různých detektivních seriálů, ani dávka černého humoru. Například Milan Šteindler hraje ve filmu patologa, kterému je zle z krve. Práce ho ale baví a neumí nic jiného.

Celovečerní snímek Případ mrtvého nebožtíka podle scénáře Lumíra Holčáka vznikal téměř celý letošní červenec v Olomouci. Část scén pak filmaři dotáčeli na začátku září v Litoměřicích.

Miloslav Šmídmajer je český filmový producent, režisér a scenárista původem právě z Litoměřic. V posledních letech režíroval například komedie Probudím se včera z roku 2012 s Jiřím Mádlem v hlavní roli či romantickou komedii Miluji tě modře z roku 2017. Jako režisér pracoval i na pohádce Peklo s princeznou. Roku 2009 natočil také dokumentární snímek o oscarovém režisérovi Miloši Formanovi s názvem Miloš Forman: Co tě nezabije...

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď