Primátorkou Třince se opět stala Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec)

foto Ilustrační foto - Podepsání dohody o koaliční spolupráci vítězného uskupení Osobnosti pro Třinec s KDU-ČSL a uskupením Společně pro Třinec, 27. září 2022, Třinec, Frýdecko-Místecko. Vpravo je primátorka Věra Palkovská, lídryně Osobností.

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Primátorkou Třince na Frýdecko-Místecku se dnes opět stala Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec). Na ustavujícím zasedání pro ni hlasovalo 18 z 33 přítomných zastupitelů. Město povede koalice uskupení Osobnosti pro Třinec, KDU-ČSL a Společně pro Třinec. V zastupitelstvu, které má 33 členů, bude mít koalice většinu 18 hlasů.

V jedenáctičlenné městské radě mají podle koaliční dohody Osobnosti pro Třinec osm míst, KDU-ČSL dvě a Společně pro Třinec jedno. Osobnosti pro Třinec budou mít vedle postu primátorky také dva náměstky a pět radních, lidovci jednoho náměstka a radního a uskupení Společně pro Třinec bude mít jednoho náměstka.

Palkovská bude mít na starosti investice a krizové řízení. Za Osobnosti pro Třinec budou jejími náměstky Ivo Kaleta a Radim Kozlovský, kteří jimi byli také dosud. Kaleta bude mít nadále v gesci rozpočet nebo zadávání veřejných zakázek a Kozlovský například školství, kulturu či sociální oblast. Za lidovce bude náměstkyní Pavla Golasowská, která se bude starat mimo jiné o problematiku bezdomovectví. Svou funkci bude vykonávat jako neuvolněná, tedy bez nároku na plný plat. Za Společně pro Třinec bude náměstkem Ivo Kantor, který bude mít na starost dopravu a životní prostředí. Radními za osobnosti pro Třinec budou Lucie Fremrová, Jana Kantorová, Štěpán Rucki, Bohdan Sikora a Regina Szpyrcová, za lidovce pak Wiesław Wania.

Ve slezském městě letos znovu vyhrály volby Osobnosti pro Třinec. Oproti minulému období ale přišly o osm mandátů, získaly jich 13. Lidovci, kteří s nimi dosud město vedli, získali tři křesla, takže pro většinu v zastupitelstvu musela dosavadní koalice ještě někoho přibrat. Shodu našla s uskupením Společně pro Třinec, které má dva mandáty. V opozici tak zůstává ANO s osmi mandáty, Nezávislí s pěti křesly a ČSSD a nezávislí kandidáti s dvěma zastupiteli.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. března 2023

Očekáváme v 19:00 9°C

Celá předpověď