Při požáru ve fabrice v centrální Číně přišlo o život 38 lidí

foto Požár ve fabrice v čínském městě An-jang v provincii Che-nan na snímku z videozáznamu čínské televize CCTV 21. listopadu 2022. Při neštěstí zemřelo 38 lidí.

Peking - Nejméně 38 lidí zahynulo a další dva utrpěli zranění při požáru v továrně v centrální Číně. S odkazem na čínská státní média o tom dnes informovala agentura AP. Neštěstí pravděpodobně způsobila jiskra, která odlétla při svařování, sdělili vyšetřovatelé.

Požár ve městě An-jang v čínské provincii Che-nan propukl v pondělí kolem 16:00 místního času. Na místo bylo vysláno zhruba 200 záchranářů a 63 hasičských vozů. Uhasit plameny trvalo několik hodin. Dva lidé s lehkými zraněními byli podle čínské státní televize CCTV převezeni do nemocnice. Na místě jsou podle úřadů také psychologové, kteří pomáhají rodinám obětí.

Podle agentury Reuters je mezi mrtvými mnoho žen, které v továrně šily zimní oblečení. Vyšetřovatelé sdělili, že požár zřejmě vznikl při svařování, když nebyly dodrženy bezpečnostní předpisy. Jiskra, která při práci svářečů odlétla, zapálila bavlněné látky v budově.

K požárům a průmyslovým haváriím v Číně dochází relativně často a bývají způsobeny nedbalostí a nedodržováním bezpečnostních předpisů, píše agentura DPA. V roce 2018 při požáru továrně v provincii Che-nan přišlo o život 11 lidí, v říjnu 2007 si požár v nelegálně provozované továrně na obuv v provincii Fu-ťien vyžádal životy nejméně 37 lidí. Majitele továrny policie později zatkla.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 4. prosince 2022

Očekáváme v 9:00 4°C

Celá předpověď