Při požáru v domově důchodců ve Mšeně zemřela žena

foto V domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku zemřel 13. srpna 2020 brzy ráno při požáru jeden člověk. Hasiči evakuovali 74 klientů.

Mšeno - Jedna žena zemřela brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou ošetřovatelku převezla záchranná služba do nemocnice. Hasiči evakuovali 74 klientů, z nich se dnes nebude moci vrátit do svých pokojů podle předběžného odhadu asi 18 lidí. Vyšetřovatelé vyloučili jako příčinu požáru cizí zavinění, oheň vznikl z nedbalosti nebo technickou závadou. Škoda byla vyčíslena na milion korun, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle twitteru policie byli další tři lidé ošetřeni na místě.

Povolán byl tým posttraumatické péče. Vyšetřování požáru pokračuje, podle Gabriela se bude čekat mimo jiné na výslech zraněné ošetřovatelky, až to umožní její zdravotní stav. Další informace proto budou mít vyšetřovatelé až v příštích dnech.

Hasiči před 5:00 vyjížděli k požáru, který zasáhl nejvyšší, čtvrté patro budovy. Oheň zničil jeden z pokojů. Požár byl uhašen před 7:00. Klienti ze zasaženého patra byli převezeni do mladoboleslavské, mělnické a mnichovohradišťské nemocnice. Příbuzní ostatních seniorů postupně přijížděli do Mšena a pokud mohli, vzali si je dočasně domů.

Mšenský domov pro seniory sídlí v moderní budově postavené v roce 2003. Má kapacitu 83 lůžek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď