Při požáru v Dalově zemřelo dítě, evakuovaní mají nové ubytování

foto Při požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově u Šternberka na Olomoucku 21. února 2019 odpoledne zemřel jeden člověk a další byl zraněn.

Olomouc - Příčinou čtvrtečního požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově na Olomoucku, při kterém zemřelo jedno dítě a další člověk se zranil, byla zřejmě dětská hra s ohněm. Požár způsobil škodu za zhruba čtyři miliony korun. ČTK informaci získala z denního hlášení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Hasiči z hořícího domu s devíti byty ve čtvrtek odpoledne evakuovali 20 lidí. Všem evakuovaným klientům azylového domu v Dalově už bylo zajištěno náhradní ubytování.

"Při tragickém požáru v Dalově zemřela jedna osoba a bohužel se jednalo o nezletilé dítě," řekla dnes ČTK policejní mluvčí Irena Urbánková. Vyšetřovatelé hasičů a policie dopoledne důkladně prohlédli místo požáru, příčinu však zatím oficiálně neoznámili. "Dnes to už nebude," řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Vyšetřovatelé podle ní zkoumali různé verze vzniku požáru, jako je cizí zavinění, technická závada na elektroinstalaci a nedbalost. "Jednou z vyšetřovacích verzí je i hra dětí s otevřeným ohněm," řekla Hacsiková.

Požár azylového domu v Dalově byl nahlášen ve čtvrtek po 15:00. Na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, které oheň zlikvidovali v podvečer.

Hasiči po příjezdu zjistili, že požár zasáhl střechu a podkroví. "Celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další byla při požáru zraněna," řekla mluvčí Hacsiková.

Deset evakuovaných bylo už ve čtvrtek odpoledne umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých deset bylo zřízeno provizorní ubytování ve sportovní hale ve Šternberku. Hasiči jim ve čtvrtek ze svého skladu přivezli lehátka, přikrývky a další základní potřeby. Na místo dorazil i psycholog a pracovníci charity.

Nyní je už náhradní ubytování zajištěno pro všechny evakuované klienty. "Po tragické události v Dalově zajistilo město pro evakuované klienty ubytování v azylových domech v Olomouci, Přerově a Kroměříži, kde jim bylo nabídnuto vybavení a zařízení v obdobném rozsahu jako v Dalově," řekla dnes ČTK mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Ve spolupráci se zaměstnanci sociálně právní ochrany, šternberskou charitou, úřadem práce a dalšími zaměstnanci města se podle Černocké podařilo zajistit základní vybavení a oděvy všem evakuovaným.

"Vzhledem k tomu, že jsou nyní klienti umístěni ze Šternberka do jiných zařízení, mají s sebou potřebné věci a další jim budou poskytnuty v místě nového ubytování, není nutné organizovat sbírku ošacení, hygienických potřeb či hraček," dodala mluvčí radnice.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

35°C

Dnes je středa 26. června 2019

Očekáváme v 15:00 37°C

Celá předpověď