Při požáru azylového domu pro rodiče s dětmi zemřel jeden člověk

foto Při požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově u Šternberka na Olomoucku 21. února 2019 odpoledne zemřel jeden člověk a další byl zraněn.

Olomouc - Při požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově u Šternberka na Olomoucku odpoledne zemřel jeden člověk a další byl zraněn. ČTK to řekl policejní mluvčí František Kořínek. Hasiči z hořícího domu s devíti byty evakuovali 20 lidí. Polovina klientů azylového domu musela být provizorně ubytována ve Šternberku.

Požár azylového domu v Dalově byl nahlášen krátce po 15:00. "Při požáru byla zraněna jedna osoba a jedna bohužel zemřela," řekl ČTK bez dalších podrobností Kořínek. Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek, kterým se podařilo požár zlikvidovat v podvečer. "Evakuováno bylo 20 lidí," uvedla Hacsiková.

Hasiči po příjezdu zjistili, že požár zasáhl střechu a podkrovní prostor domu. "Celý objekt byl však zakouřen. Při provedeném průzkumu hasiči uvnitř objektu objevili jednu osobu bez známek života, další osoba byla při požáru zraněna," řekla Hacsiková.

Při požáru azylového domu pro matky či otce s dětmi v Dalově u Šternberka na Olomoucku 21. února 2019 odpoledne zemřel jeden člověk a další byl zraněn. Deset evakuovaných lidí bylo podle Hacsikové umístěno do podobných zařízení v okolí, pro zbylých deset bylo zřízeno provizorní ubytování ve sportovní hale ve Šternberku. Hasiči jim ze svého skladu přivezli lehátka, přikrývky a další základní potřeby.

"Evakuovaní ve středisku pravděpodobně přečkají dnešní noc. Společně s nimi je na místě i náš psycholog, který postiženým poskytuje postraumatickou péči. V evakuačním středisku pracují také pracovníci Charity," uvedla Hacsiková.

Pomoc organizuje i šternberská radnice, které azylový dům patří. "Město zajišťuje například oblečení, protože některé osoby vyběhly z domu pouze v papučích. Zítra (v pátek) okamžitě začneme řešit, jak dál. Lidé se do zařízení vrátit nemůžou. Zhruba polovina bytů je požárem poškozena," řekla ČTK mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Šternberská radnice v pátek zřejmě osloví podobná sociální zařízení v okolí s žádostí o zajištění ubytování pro klienty azylového domu v Dalově. Příčinu požáru azylového domu budou nyní vyšetřovat hasiči spolu s policisty. "Škoda zatím nebyla vyčíslena," dodala Hacsiková.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je čtvrtek 27. června 2019

Očekáváme v 13:00 30°C

Celá předpověď