Při nehodě dvou aut u Votic zemřeli dva lidé a další se zranil

foto Dopravní nehoda. Ilustrační foto.

Votice, Kralupy nad Vltavou - Na silnici I/3 u Votic na Benešovsku se dnes odpoledne čelně srazilo osobní auto s nákladním. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli zranění. Hlavní silniční tah z Prahy na Tábor byl zhruba tři hodiny uzavřený, vyplynulo z informací policie a záchranné služby. Příčinu policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová. Čtyři lidé utrpěli zranění při ranní srážce motorového vlaku s kamionem v Kralupech nad Vltavou.

Nehoda u Votic se stala po 15:00. Podle Richterové ji nepřežili osmašedesátiletý řidič osobního auta a jeho o čtyři roky starší spolujezdkyně. Další cestující utrpěl těžká mnohočetná zranění. "Po ošetření byl letecky přepraven do motolské nemocnice," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Lehce zraněn byl podle ní i řidič kamionu. "Jeho stav ale nevyžadoval transport a byl pouze ošetřen na místě," dodala mluvčí.

V Kralupech n.V. se srazil vlak s kamionem

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku se dnes kolem 8:00 srazil motorový vlak s kamionem. Ve vlaku se lehce zranili čtyři lidé, stěžovali si především na bolesti hlavy. Řidič kamionu vyvázl bez zranění, řekly ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Kereková a záchranné služby Petra Effenbergerová.

"Po nezbytném ošetření na místě události byli dva zranění převezeni do nemocnice ve Slaném s dva do mělnické nemocnice," řekla Effenbergerová. Řidič i strojvůdce byli po nehodě podrobeni testu na alkohol, u obou bylo požití alkoholu vyloučeno, řekla ČTK policejní mluvčí Markéta Johnová.

Provoz na tratích Kralupy nad Vltavou - Velvary a Kralupy nad Vltavou - Louny byl téměř šest hodin zastaven, obnoven byl před 14:00, vlaky nahrazovaly autobusy, uvádějí České dráhy na svém webu. Nehoda se stala na železničním přejezdu mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou-předměstí a Olovnice. Přejezd je chráněn výstražným zařízením a závorami.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je středa 19. června 2019

Očekáváme v 17:00 30°C

Celá předpověď