Při havárii dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

foto Deset lidí se 20. října 2019 nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku.

Nesovice (Vyškovsko) - Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku. ČTK to řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet. Podle mluvčí záchranné služby Barbory Truksové Zuchové se jedna žena zranila vážně.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška.

Podle něj cestovalo v autě 12 lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Všichni zranění skončili v nemocnici. "Jedna žena měla těžká zranění, ale byla při vědomí. Další muž utrpěl středně těžká zranění. Ostatní pacienti měli spíš povrchová zranění jako pohmožděniny a podobně," uvedla Truksová Zuchová.

Po dobu záchranných prací nebylo možné místem projet, s ohledem na ranní hodiny se ale netvořily kolony. Před pátou už byla silnice průjezdná.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 1. června 2020

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď