Při bitce v Kojetíně byli zraněni dva lidé, jde o tři trestné činy

foto V Kojetíně na Přerovsku se 7. června 2019 na náměstí utkaly dvě skupiny místních lidí. Při hromadné bitce byli zraněni dva lidé. Podle policie se při rvačce také střílelo, útočníci na jednoho z mužů dvakrát vystřelili z plynové pistole. Pomocí teleskopických tyčí, obušků a sekery také rozbili auto (na snímku) stojící na náměstí.

Přerov - Pro podezření ze tří trestných činů vyšetřují policisté páteční hromadnou bitku na náměstí v Kojetíně na Přerovsku. Utkaly se tam dvě skupiny místních, zraněni byli dva lidé, řekla ČTK přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Při rvačce se střílelo, útočníci na jednoho z mužů dvakrát vystřelili z plynové pistole. Pomocí teleskopických tyčí, obušků a sekery také rozbili auto stojící na náměstí, uvedla policie. Dnes dopoledne se kvůli rvačce sešli zástupci města s policií a zástupci kraje.

Místní se servali v pátek vpodvečer na Masarykově náměstí. "Podle dosud zjištěných informací skupina pěti mužů nejprve za pomoci kovových tyčí, sekery a teleskopického obušku poškodila vozidlo Škoda Octavia tím, že mu rozbili okna, urazili zpětná zrcátka, promáčkli dveře a rozbili přední a zadní světla," uvedla policejní mluvčí.

Útočníci poté napadli třicetiletého muže, kterého nejméně dvakrát udeřili kovovou tyčí do hlavy a zblízka na něj dvakrát vystřelili z plynové pistole. "Zranění utrpěl i další, o dva roky mladší, muž. Agresivní skupina slovně urážela a vyhrožovala obyvatelům jednoho z domů," doplnila mluvčí. Podle informací ČTK záchranná služba z místa odvezla jednoho zraněného, skončil na traumatologii přerovské nemocnice.

Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na vozidle podle Zajícové vznikla škoda předběžně za 30.000 korun. "Podezřelými osobami je skupina čtyř osob ve věku od 16 do 37 let. Plynová pistole byla zajištěna. Případem se intenzivně zabýváme a ve věci provádíme další prověřování," dodala mluvčí.

Starosta Kojetína Leoš Ptáček dnes ČTK řekl, že se do incidentu zapojily dvě skupiny romských obyvatel. Na náměstí se podle něj v tu chvíli pohybovalo až několik desítek lidí, aktivně se do něj zapojili ale pouze jedinci. Incident zaznamenal městský kamerový systém, natočili jej i někteří svědci události. "Atmosféra ve městě je taková, že přímí svědkové jsou otřeseni. Byl to příšerný incident. Měl jsem telefonáty lidí, kteří brečeli, že tady nechtějí žít, bylo to extrémně emotivní," uvedl starosta.

Podotkl, že na sociální síti vydal kvůli rvačce v centru města prohlášení, které formuloval záměrně na hraně. ČTK ho má k dispozici, starosta se v něm velmi kriticky vyjadřuje vůči romským menšinám a kritizuje i systém, který se na jeho vkus nechová dostatečně razantně. Udělal to prý záměrně s tím, aby na situaci upozornil a radikálně dal najevo, že to není městu lhostejné.

Vyostřenou situaci v Kojetíně, kde žije zhruba 6500 lidí, dnes na radnici dopoledne řešili zástupci města s policií a odborníky na romskou problematiku z kraje. Podle Ptáčka bylo jednání konstruktivní, policie podle něj situaci nepodceňuje. "Mě osobně uklidnili, domnívám se, že lidé, kteří nám tady znepříjemňují život, budou za své činy pykat," dodal starosta.

Kojetín naposledy zažil obdobné napětí před čtyřmi lety, kdy byl na místním koupališti napaden plavčík. Stalo se tak poté, co upozornil děti, že nemají skákat do bazénu z boku, což se nelíbilo jejich rodinným příslušníkům. Policie poté obvinila z několika trestných činů šestadvacetiletého muže, který plavčíka napadl pěstmi a zkopal ho. Plavčík se ze zranění léčil tři týdny. Napadení ze strany dalších dvou žen řešila tehdy policie jako přestupek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je čtvrtek 19. září 2019

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď