Zeman dostal druhou dávku vakcíny proti koronaviru

foto Ilustrační foto - Prezident Miloš Zeman (na snímku z 11. března 2019).

Praha - Prezident Miloš Zeman dostal dnes v Ústřední vojenské nemocnici v Praze druhou dávku vakcíny proti koronaviru. Na twitteru to oznámil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. První dávku lékaři prezidentovi aplikovali 20. ledna.

"Prezident republiky Miloš Zeman byl v pátek dne 12. února 2021 v Ústřední vojenské nemocnici v Praze očkován druhou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech proti onemocnění covid-19," napsal mluvčí.

V Ústřední vojenské nemocnici Zeman v poslední době absolvuje všechny lékařské zákroky. Naposledy v ní byl právě v souvislosti s prvním očkováním. Tehdy návštěvu střešovické nemocnice spojil i s celkovou zdravotní prohlídkou. V nemocnici zůstal od středy do pátku. Druhá dávka se podle instrukcí firmy podává po 21 až 28 dnech, 21 dnů od prvního očkování Zemanovi uplynulo v úterý. Dnes by měl Zeman v nemocnici zůstat jen nezbytně nutnou dobu, večer ho čeká jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Prezident si chtěl původně počkat na jednodávkovou vakcínu, nakonec se ale rozhodl pro očkování už nyní. Podle prezidentova mluvčího neměl Zeman po prvním očkování žádné obtíže.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je čtvrtek 23. září 2021

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď