Prezident přijede na Vysočinu i se ženou, navštíví i Humpolec

foto Ilustrační foto - Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou zahájil 24. června třídenní návštěvu kraje Vysočina. Prezident při návštěvě Nového Veselí na Žďársku sešel s občany na místním náměstí.

Jihlava - Prezident Miloš Zeman navštíví na Vysočině město Humpolec nebo společnost Fränkische v Okříškách na Třebíčsku. Třídenní návštěvu kraje zahájí 25. června. Přijede i s manželkou Ivanou, která bude mít na Vysočině svůj samostatný program. Novinářům to dnes řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Program, který podle hejtmana navrhla prezidentská kancelář, začne v úterý 25. června dopoledne v sídle kraje. Odpoledne pojede prezident do Humpolce, kde se na Horním náměstí setká s občany. O den později navštíví výrobce plastových trubek Fraenkische, městyse Vladislav na Třebíčsku a obec Kadolec na Žďársku.

Manželka prezidenta si chce prohlédnout třebíčskou expozici věnovanou zachránci židovských dětí Antonínu Kalinovi, základní a mateřskou školu v Rožné, pamětní síň malíře Jana Zrzavého v Krucemburku nebo zoologickou zahradu v Jihlavě. Návštěvu prezident zakončí 27. června tiskovou konferencí v Bystřici nad Pernštejnem, řekl Běhounek.

Tématem rozhovorů s prezidentem podle něho bude sucho a kůrovcová kalamita na Vysočině nebo plán výstavby nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech.

 Na pravidelné několikadenní návštěvě Vysočiny byl Zeman naposledy v červnu 2017. Loni ji vynechal. Před dvěma lety prezident na Vysočině slavnostně otevřel včelí naučnou stezku u Smrčné na Jihlavsku, navštívil jadernou elektrárnu v Dukovanech, setkal se s krajskými zastupiteli a s vedením a občany Třešťe na Jihlavsku. Besedoval i s lidmi v Humpolci na Pelhřimovsku a v Heřmanově na Žďársku. Na závěr své návštěvy navrhl, aby v bývalém uranovém dolu v Dolní Rožínce na Žďársku vzniklo úložiště vyhořelého paliva z českých jaderných elektráren.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je sobota 17. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď