Představení sériového VW ID.Buzz se blíží

foto VW ID.Buzz

Praha - Volkswagen ID.Buzz, respektive produkční verze tohoto čtyři roky koncepčního vozu, se začne príští rok v Hannoveru vyrábět s dvěma verzemi vysokonapěťové baterie. Vyplývá to z informací portálu Electrek.co, který se ve svém článku odkazuje na další zdroje. Ceny varianty s menší sadou akumulátorů 60 kWh by pak mohla začínat již kolem hranice 40 000 eur, tedy přibližně 1 045 000 Kč.

Předpokládá se, že tento vůz by měl mít dojezd podle měřicího cyklu WLTP zhruba 300 kilometrů, což předpokládá jeho využití v městském a příměstském provozu.

Verze s větší sadou s kapacitou kolem 100 kWh by pak byla schopna reálně na jedno nabití ujet přibližně pět set kilometrů. To už postačuje také na delší rodinné výlety.

Technické parametry tohoto vozu, jehož výroba začne již příští rok, zatím odtajněny nebyly. Neměly by se však příliš lišit od původního konceptu, který měřil na délku 494 centimetrů a na výšku a šířku necelé dva metry. Jelikož je zkonstruován na platformě MEB, bude elektromotor umístěn vzadu a základní verze dostanou pohon zadních kol.

Kromě osobní verze bude tento automobil v nabídce rovněž v užitkové verzi s plechovou zadní částí.

Právě tento vůz má být v nabídce celého portfolia vozu koncernu Volkswagen tím vůbec prvním, který nabídne rovněž možnost plně autonomní jízdy.

Obě verze se budou vyrábět v továrně v Hannoveru společně s novým Volkswagen Multivan, který si zatím ponechá spalovací motor. Ten se představí a začne vyrábět ještě v průběhu letošního roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 24. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď