Praha pořizuje pozemky pro vodní kanál v Troji

foto Ilustrační foto - Trénink týmů vodních slalomářů před mistrovstvím světa se konal 5. září v Praze. Světový šampionát se na kanálu v Troji pojede od 11. do 15. září.

Praha - Pražský magistrát připravuje scelení pozemků, které je nutné pro plánované vybudování parku vodních sportů v Troji u stávající vodácké slalomové dráhy. Radní schválili dva tisky, které se otázkou pozemků zabývají, podle radního pro majetek Jana Chabra (TOP 09) by parcely měly být pro začátek stavby připraveny příští rok. Radní Vít Šimral (Piráti) uvedl, že bude jednat se státem ohledně spolufinancování areálu. Projekt počítá s vybudováním nového vodního kanálu, odpočinkové zóny a dalších sportovišť.

Radní schválili odkup části pozemků za zhruba dva miliony korun a zrušení smluv o budoucí kupní smlouvě, které má magistrát uzavřeny s organizací ministerstva zahraničí Diplomatický servis. Ta je podle schváleného dokumentu ochotná jednat o bezplatném převodu pozemků nutných pro vybudování areálu. Podle Chabra bude v dalších měsících nutné vyřešit i další pozemky. "Na jaře příštího roku bychom to měli mít kompletně zceleno a může se začít s investiční akcí," uvedl.

Šimral řekl, že pro přípravu areálu vznikla pracovní skupina, ve které zasedají zástupci městské části Praha-Troja, Univerzity Karlovy a Českého svazu kanoistů. Podoba plánovaného projektu už je podle radního jasná a město se v následujících měsících obrátí na stát ohledně spolufinancování.

Podle původního projektu má být nová slalomová dráha 12 metrů široká, 270 metrů dlouhá a má mít převýšení 3,16 metru. Celkem by měl kanál měřit 529 metrů. Park bude kromě nové a staré dráhy zahrnovat víceúčelovou plochu pro outdoorové aktivity, mezi nimi například lanové centrum, hřiště pro děti, venkovní posilovnu a venkovní hřiště pro míčové sporty. Projekt počítá i s kulturní arénou, letním kinem a odpočinkovou plochou pro veřejnost.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 23°C

Celá předpověď