Otestovali jsme populární kloubní výživu Alavis Triple Blend

foto

Věřte či ne, ale na našem trhu snad neexistuje populárnější produkt na klouby jako je Alavis Triple Blend. Ať už je to původní Alavis pro koně, nebo speciálně vytvořený Alavis Maxima Triple Blend pro lidi, oba spojuje množství pozitivních ohlasů. V čem spočívá jeho úspěch? Vyplatí se do něj investovat i vám? Jak to vlastně funguje? Otestovali jsme pro vás Alavis Triple Blend (viz kompletní recenzi) a co na něj říkáme? Čtěte dál.

Co je Alavis Triple Blend vlastně zač?

Konkrétně Alavis Maxima Triple Blend Extra silný je vlastně humánní alternativa známého koňského přípravku Triple Blend slavné značky veterinárních preparátů Alavis. Jedná se o silný přípravek na klouby s osvědčeným složením ve formě prášku.

Co všechno v něm tedy najdete? Tento Alavis Triple Blend obsahuje 2 typy kolagenu, glukosamin a chondroitin sulfát, MSM (methylsulfonylmethan) a vitamin C. No a pro vylepšení chutě do něj byla přidána aroma a také sladidlo - steviolglykozidy z rostliny stévie.

O jednotlivých složkách trošičku podrobněji:

 • Methylsulfonylmethan 99,99% (MSM) - tato látka se v podobných přípravcích využívá zejména kvůli svým protizánětlivým účinkem, na zlepšení imunity, ale i zmírnění bolesti kloubů (čti více)
 • Glukosamin sulfát 2KCL - tento aminocukr se často využívá při léčbě osteoartritidy, což je vlastně degenerativní onemocnění kloubů (čti více)
 • Chondroitin sulfát 90% - polysacharid, který se v přípravcích nejčastěji nachází v kombinaci s glukosaminem, přispívá ke zmírnění bolestí a zánětů (čti více)
 • Cartidyss kolagen typu II z rejnoků - kolagen typu II je specifický pro své řidší zastoupení vláken a nachází se nejčastěji v elastické chrupavce (čti více)
 • Collyss kolagen typu I z ryb - kolagen typu I je zase charakteristický hustě zastoupenými vlákny, podílí se hlavně na stavbě kůže, kostí, šlach, vláknitých chrupavek, pojivové tkáně i zubů (čti více)
 • Vitamin C (kyselina L-askorbová) - je znám také kvůli silným antioxidačním účinkem a i proto se často používá v kloubních výživách pro posílení jejich účinku (čti více)

Složení přípravku v jedné denní dávce, která představuje jednu odměrku, čili 4,5 g:

 • MSM v množství 1 958 mg
 • glukosaminsulfát v množství 1 565 mg
 • chondroitinsulfát v množství 652 mg
 • kolagen typu I z ryb v množství 15 mg
 • kolagen typu II z rejnoků v množství 22,5 mg
 • vitamin C v množství 19,3 mg

Alavis pro koně a Alavis pro lidi - v čem je rozdíl?

Pokud to jednoduše shrneme, tak Alavis Triple Blend pro lidi je řádně registrován výživový doplněk, který vyhovuje jeho potřebám - čili i dávkování je stanoveno pro člověka. Oproti tomu veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL (Ústav pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv), který zas dohlíží na účinnost a bezpečnost přípravků pro zvířata. Alavis Triple Blend Extra Silný se u koní užívá proti bolesti, zánětu a pro komplexní výživu kloubů.

Oba přípravky jinak vycházejí ze stejné receptury a procházejí v podstatě i stejnou kontrolou kvality a použité suroviny procházejí vstupní kontrolou a analýzou zajištěné univerzitou v italské Modeně.

Výrobce, značka, distributor - zorientujte se

Přípravek je opravdu velmi populární, ale mnoho lidí se neví zorientovat v tom, kdo vlastně za ním stojí a jaká je jeho historie na trhu. Tak pojďme na to:

 • majitelem licence ochranné známky ALAVIS™ (respektovaná značka veterinárních přípravků) je kanadská společnost Lighthouse International Inc., která je divizí farmaceutické společnosti Pharma United Inc.
 • Pharma United Inc. je investiční a holdingová farmaceutická společnost, která vlastní několik významné značky, mimo jiné také kanadskou značku Barny´s (humánní doplňky výživy) pro celou EU
 • Barny´s a Alavis spojily síly a vznikl preparát kloubní výživy pro lidi - extrasilný a se stejným složením, přizpůsoben však lidským potřebám - značka ALAVIS™ MAXIMA*

*Z oficiální stránky ALAVIS™ MAXIMA citujeme:

„...stalo se však něco, s čím jsme nepočítali. Dobrá pověst ALAVIS™ se rychle šířila a s tím přišla i jakási móda užívání veterinárních přípravků lidmi. Naším cílem je, aby přípravky pro koně byly určeny pouze pro koně. Z tohoto důvodu jsme nyní vstoupili na trh humánních doplňků stravy se značkou ALAVIS™ MAXIMA. Řada ALAVIS™ MAXIMA je určena pro aktivní a sportovně laděné lidi a budeme ji promyšleně i kvalitativně rozšiřovat...“

Proč zvolit Alavis a jaké jsou zkušenosti?

Alavis Maxima Triple Blend je extra silný prášek určený na výživu kloubů, který je vhodný i pro dlouhodobé užívání. Zkušenosti lidí říkají, že je mimořádně vhodný pro snižování bolestí pohybového aparátu, ke zlepšení celkové kondice, jako prevence vzniku zranění při sportovní aktivitě, na rychlejší regeneraci po namáhavém výkonu, či na výživu a lepší ochranu chrupavek, vazů a šlach.

Sáhnout po něm mohou všichni ti, kterých se nejčastěji týkají problémy s pohybovým aparátem. To znamená sportovci, fyzicky pracující lidé, osoby s větší mírou zátěže kloubů (například lidé s nadváhou), a vlastně všichni, kteří pociťují počáteční obtíže až středně těžké problémy s klouby a pohybovým ústrojím obecně.

Sáhnout po něm mohou všichni ti, kterých se nejčastěji týkají problémy s pohybovým aparátem. To znamená sportovci, fyzicky pracující lidé, osoby s větší mírou zátěže kloubů (například lidé s nadváhou), a vlastně všichni, kteří pociťují počáteční obtíže až středně těžké problémy s klouby a pohybovým ústrojím obecně.

Co se týče degenerativních kloubních onemocnění, které jsou často spojeny s genetickou predispozicí jako artróza (osteoartróza), tak v tom případě může přípravek pomoci se zmírněním bolesti, ale s velkou pravděpodobností však vaše problémy nevyřeší.

Jak na jeho dávkování?

Při koňském Alavisu je to poměrně složité a dávku pro zvíře si musíte vypočítat podle jeho hmotnosti. Při humánní verzi Alavis Triple Blend toto odpadá a platí jednoduchá formule: užívá se vždy pouze 1 odměrka (přibližně 4,5 g prášku) denně rozmíchaná ve sklenici vody (200-250 ml). Na druhou stranu, kdykoliv si to můžete rozdělit i na dvě dávky a polovinu odměrky si v tekutině rozmícháte ráno (nejlépe po jídle) a další polovinu odměrky zase večer...

Pár tipů na závěr jak si zpříjemnit užívání Alavis Triple Blend

Už kloubní výživa pro koně Alavis Triple Blend je známá tím, že odvážlivci při jejím užívání křivili ústa a chuť tohoto přípravku snášeli jen s největším vypětím. Alavis Maxima Triple Blend extra silný toto řeší přidáním sladidla a aroma, ale i tak se to docela nepodařilo potlačit. Další věc, která zdržuje, ale je naprosto nezbytná, je rozpuštění prášku ve vodě. Přečtěte si pár tipů jak si s tím v rámci možností poradit co nejlépe:

 • s mícháním si to velmi neusnadníte, protože Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný je prášek obsahující i několik solí přírodního původu a tedy i jejich rozpouštění bude podobné tomu jako byste ve sklenici studené vody rozpouštěly kuchyňskou sůl - jednoduše je třeba se zatnout a 3 až 5 minut usilovně míchat
 • abyste si to malinko urychlily, můžete vyzkoušet na směs ve sklenici vysypanou z odměrky zprudka nalít vodu a několikrát promíchat - bublinky na hladině můžete lžičkou rozetřít o stěnu sklenice
 • pro potlačení jeho chuti ho můžete zkusit přidat do jogurtu - před přidáním je samozřejmě dobré prášek rovněž rozpustit v dostatečném množství vody a až poté jej do něj zamíchat (doporučujeme do ochuceného jogurtu, nejlépe ovocného)
 • rovněž jej však lze rozpustit v ovocné šťávě byť z kompotu, či ve šťávě s dření, kde pektin v přípravku pak dobře zapadne s přírodním charakterem drinku

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 7. července 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď