Požár penzionu na Frýdecko-Místecku hasili hasiči přes sedm hodin

foto Déle než sedm hodin hasili hasiči v noci na 14. dubna 2019 rozsáhlý požár penzionu Hlušec v Písku na Frýdecko-Místecku u polských hranic.

Písek (Frýdecko-Místecko) - Déle než sedm hodin hasili hasiči rozsáhlý požár penzionu Hlušec v Písku na Frýdecko-Místecku u polských hranic. Oheň napáchal škodu odhadovanou na 20 milionů korun. Při požáru nikdo nebyl zraněn, ale penzion prakticky shořel. Příčiny požáru zatím nejsou známy. ČTK to dnes řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Hasiči se o požáru dozvěděli v sobotu v 19:25. Když přijeli na místo, v plamenech byla střecha dřevěné dvoupodlažní budovy o půdorysu přibližně 20 krát 40 metrů, hořelo i v podkroví a oheň se dál šířil. Lokalizovat požár se jim podařilo dnes v 02:50.

"Hasiči k zásahu využili mimo jiné i vodu z blízkého bazénu. Zásah byl vzhledem k rozsahu a vysokým teplotám veden z vnější části objektu a z výškové techniky," řekl Kozák. Hasiči rovněž chránili okolní stavení, aby se na ně oheň nerozšířil. Nasadili šest vodních proudů. Na místě zasahovali jak profesionální, tak dobrovolní hasiči ze 12 jednotek.

V době požáru nebyli v penzionu ubytováni žádní hosté. Tři zaměstnanci jej stačili nezraněni opustit ještě před příjezdem hasičů.

Hasiči místo hlídají, likvidace požáru bude trvat ještě nejméně celé dopoledne. Požářiště zkontrolují termokamerou. Vyšetřovatelé pak začnou místo ohledávat a zjišťovat příčiny požáru.

Podle internetových stránek měl horský penzion kapacitu ubytování 21 lidí v sedmi stylových pokojích a také například vybavené školicí středisko pro pořádání konferencí. Byl postaven na starých základech, které byly zachovány stejně jako kamenné sklepní klenby z roku 1876. K penzionu patří obora, ve které hosté mohou krmit jeleny, muflony a daňky a která se také věnuje záchrannému chovu tetřeva hlušce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 17. července 2019

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď