Potápěči dnes na jihu Čech pátrali po vodákovi a plavci

foto Policejní potápěči hledají 8. srpna 2020 v Dráchově na Táborsku v řece Lužnici vodáka z převrácené kanoe.

Dráchov (Táborsko) - Záchranáři pro dnešek ukončili hledání jednoho z vodáků, kteří se dnes převrátili na jezu řeky Lužnice v Dráchově na Táborsku. Policejní potápěči se přesunuli k Orlické přehradě na Písecko, kde odpoledne zmizel dospělý plavec, skákal s ostatními ze člunu do vody a nevyplaval. ČTK to řekl mluvčí policie Milan Bajcura.

Muž skočil do vody asi 50 metrů od břehu přehrady v kempu Radava před 16:00. Hledali ho policisté i lidé ze Státní plavební správy, úspěšní nebyli. "Jak je ten Orlík strašně hluboký, tak pokud tělo hned nevyplave, tak jde dolů a vyplave až za pár dnů," řekl Bajcura.

Jez v Dráchově se dnes po obědě snažili sjet dva muži narození v roce 1983 a 1986. Staršího z nich se podařilo zachránit, ve stabilizovaném stavu ho zdravotníci převezli do nemocnice. Mladšího se najít nepodařilo. Hasiči ho podle Bajcury hledali ze člunu déle než dvě hodiny, potápěči pomocí techniky propátrávali vodu pod jezem. "Pokud se tam pořád netočí pod jezem, protože je tam strašně silný proud vody, tak mohlo tělo odplavat směrem z Veselí," řekl Bajcura. Pátrání bude v neděli pokračovat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pondělí 28. září 2020

Očekáváme v 13:00 11°C

Celá předpověď