Posypové vozy vyrazily v Č. Budějovicích na Cestářské rodeo

foto První ročník mistrovství České republiky v Cestářském rodeu se konal 15. září 2018 na náplavce u Dlouhého mostu v Českých Budějovicích. Účastníci z řad profesionálních řidičů posypových vozů museli absolvovat se svými vozy trať, na níž plnili několik dovednostních úkolů.

České Budějovice - Téměř dvě desítky posádek vyrazilo dnes v Českých Budějovicích na první ročník mistrovství České republiky v Cestářském rodeu. Účastníci museli absolvovat se svými posypovými vozy trať, na níž plnili několik dovednostních úkolů. Na start se vydali zástupci správ a údržby silnic z devíti krajů a také posádky Ředitelství silnic a dálnic. ČTK to za organizátory řekla Michaela Novotná z jihočeské správy a údržby silnic.

"Před několika lety začali podobnou soutěž dělat na jižní Moravě. Postupně se k nim pak přidala i Vysočina. Ale dnes to bylo poprvé, co se na jednom místě utkali zástupci prakticky z celé republiky," uvedla.

Účastníci museli na přibližně 300 metrů dlouhé trati splnit sedm úkolů. Šlo především o zkoušky zručnosti, například o jízdu kol na jedné části strany vozu po čáře, zacouvání do určitého prostoru nebo shození určené pneumatiky radlicí. "O pořadí rozhodoval čas, za kterou účastníci trať projeli, a samozřejmě se do toho promítlo i to, jak zvládli úkoly," řekla Novotná.

Z dopolední kvalifikace postoupilo deset nejlepších posádek do pozdějšího finále. V něm zvítězili zástupci Vysočiny, před Jihomoravským krajem a Jihočeským krajem. Tyto tři nejlepší posádky si také zajistily účast na mezinárodní soutěži Cestářské rodeo států V4, která se uskuteční v říjnu v Brně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pondělí 22. dubna 2019

Očekáváme v 17:00 18°C

Celá předpověď