Pospíšil bude v sobotu kandidovat na předsedu pražské TOP 09

foto Ilustrační foto - Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil hovoří na celostátním sněmu Hospodářské komory ČR 23. května 2019 v Čestlicích u Prahy.

Praha - Europoslanec Jiří Pospíšil, který v listopadu na volebním sněmu TOP 09 nebude obhajovat post předsedy, se v sobotu bude na krajské konferenci TOP 09 v Praze ucházet o funkci šéfa této krajské organizace. Kandiduje také dosavadní předseda pražské TOP 09 místostarosta Prahy 11 Jakub Lepš. Pospíšil ČTK řekl, že z pozice předsedy krajské organizace plánuje lépe koordinovat práci politiků v jednotlivých pražských částech a na magistrátu.

"Když jsem řekl, že nebudu znovu kandidovat (na předsedu TOP 09), uvedl jsem, že se chci věnovat evropské a pražské politice," řekl Pospíšil. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má TOP 09 silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority. Připomenul současně, že pod jeho vedením TOP 09 ve městě zvítězila v evropských volbách a uspěla i v komunálních volbách.

Na pražském magistrátu je Pospíšil předsedou zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). V koalici jsou se Spojenými silami Piráti a uskupení Praha Sobě (PS), přičemž Spojené síly, hlavně TOP 09, často kritizují návrhy Pirátů.

O funkci předsedy TOP 09 se bude na konci října ucházet dosavadní první místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a senátor Tomáš Czernin. Podle Pospíšila jsou oba kvalitními kandidáty. Nominace z krajů před sněmem, který se uskutečním v pražské hotelu Don Giovanni 23. listopadu, uzavře strana 11. listopadu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je sobota 30. května 2020

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď