Porucha trakčního vedení komplikovala provoz vlaků mezi Prahou a Berounem

foto Vlak Elefant odjíždí z nádraží. Ilustrační foto. 

Praha - Porucha trakčního vedení v úseku mezi stanicemi Dobřichovice a Praha - Radotín komplikovala dopoledne provoz vlaků mezi Prahou a Berounem. Vlaky jezdily od noci zhruba do 10:30 po jedné traťové koleji ze dvou. Některé osobní vlaky linky S7 mezi pražským hlavním nádražím a Řevnicemi, případně Radotínem a Berounem, České dráhy (ČD) zrušily, dálkové spoje nabíraly zpoždění. V 10:35 Správa železnic (SŹ) dokončila opravné práce na trolejovém vedení, v úseku se tedy začalo opět jezdit bez omezení dvoukolejně, sdělil ČTK mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

"Od nočních hodin je velmi omezen provoz vlaků na lince S7 na trati 171. Důvodem je porucha trakčního vedení v úseku Dobřichovice - Radotín. Vybrané vlaky jsou v tomto úseku ukončeny od Prahy v Radotíně, vložené vlaky do Řevnic nevyjedou vůbec," uvedla Pražská integrovaná doprava (PID) na twitteru.

Podle Gavendy na úseku mezi pražským Radotínem a Dobřichovicemi prasklo v noci nad jednou z kolejí nosné lano trakčního vedení v místě napěťového dělení. "V důsledku toho došlo ke stržení troleje osobním vlakem, který do uvolněného trakčního vedení najel," sdělil ČTK.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 30. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď