Porsche vybuduje vlastní dobíjecí stanice

foto Ilustrační foto - Dobíjecí stanice automobilky Porsche

Praha - Automobilka Porsche bude následovat značku Tesla a vybuduje síť vlastních dobíjecích stanic. Na každé z nich bude k dispozici šest až dvanáct dobíjecích bodů s výkonem 350 kW a vyšším. Součásní některých z nich budou rovněž salonky s možnostmi pro odpočinek a občerstvení posádek dobíjených automobilů.

„Důležitým předpokladem pro elektromobilitu je rychlé a pohodlné nabíjení,“ komentoval tento záměr šéf značky Porsche Oliver Blume. "Proto v současné době pracujeme na podrobnostech konceptu vlastních rychlonabíjecích stanic." Vybereme pro ně atraktivní místa, abychom našim zákazníkům nabídli nejpohodlnější a nejrychlejší zážitek z cestování na dlouhé vzdálenosti,“ sdělil.

Stejně výkonné dobíjecí stanice zatím provozuje v Evropě pouze společnost Ionity. Členem této skupiny je rovněž koncern Volkswagen, do něhož Porsche náleží.

Koncern Volkswagen chce být v blízké budoucnosti v oblasti budování elektrické infrastruktury daleko aktivnější než dříve. Své záměry prezentoval právě tento týden na speciální akci Power Day a dále pak na výroční tiskové konferenci.

Zejména v Německu a ve Velké Británii mu v tom bude nápomocna energetická společnost BP. Rychlonabíječky s nabíjecím výkonem 150 kW budou instalovány na celkem 4 000 čerpacích stanicích BP a ARAL.

Partnerem pro podobné aktivity v Itálii se stává Enel ve Španělsku zase Iberdrola.

Celkem chce ve spolupráci s partnery Volkswagen do roku 2025 provozovat v Evropě 18 tisíc veřejných rychlodobíjecích stanic. Oproti současnému stavu se jedná o zhruba zpětinásobení. Tato síť by pak měla pokrýt přibližně třetinu celkové poptávky po rychlodobíjení odhadované pro rok 2025.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 24. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 3°C

Celá předpověď