Porsche Taycan už je žádanějším zbožím než slavná “911”

foto Porsche Taycan

Ikonický sportovní vůz Porsche 911 zažil vloni nejlepší rok ve své historii. Alespoň z hlediska prodejů, nebot dealeři této německé automobilky jich vloni předali zákazníkům přesně 38 464 kusů. Jenže, přesto v pořadí prodejnosti prodejnosti modelů Porsche spadla “devětsetjedenáctka” až na čtvrté místo. Kormě tradičně úspěšnějších SUV Macan a Cayenne ji totiž předstihl také elektromobil Taycan.

Těch se totiž prodalo v roce 2021 přesně 41 296 exemplářů. Díky tomu Porsche oproti roku 2020 prodalo v loňském roce více než dvojnásobné množství elektromobilů. Nárůst činí 106 procent.

Kromě Taycanu s karosérií typu sedan se vloni začal nabízet také Taycan Cross Turismo, což je sportovní kombi, navíc s lehce “offroadovým” laděním.

Celkové prodeje značky Porsche vloni přesáhly o 1915 kusů hranici tří set tisíc kusů. Tato bilance je o 11 procent vyšší než v roce 2020.

Značka neuvedla ve své statistice celkové prodeje vozů, které jsou schopné jezdit na elektřinu. Kromě Taycanu totiž v současnosti nabízí také plug-in hybridní verze typů Panamera a Caynne.

Zřejmě již letos značka představí veřejnosti novou generaci středního SUV Macan s “čistě” elektrickým pohonem. To pak bude mít ambici stát se ještě žádanějším elektromobilem s logem Porsche než je zmíněný Taycan.

Po Taycanu nepochybně přijdou na řadu také nové elektrické modely Panamera a Cayenne. Plně elektrické Porsche 911 přijde v pořadí “elektrifikace” na řadu až jako úplně poslední.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 24. března 2023

Očekáváme v 17:00 14°C

Celá předpověď