Porsche chystá velké elektrické SUV

foto PR - Porsche Taycan

Německý výrobce luxusních sportovně zaměřených vozů připravuje výrobu velkého elektrického modelu s karosérií sportovně-užitkových vozů. Prozradil to generální ředitel společnosti Porsche Oliver Blume na akci Capital Marktes Day. Ta se konala přímo ve výzkumném a vývojovém centru automobilky v německém Weissachu.

Podle Blumeho se má jednat o větší a luxusnější model, než je současné SUV Cayenne. To se ovšem prodává se spalovacím motorem, případně pohonem plug-in hybrid.

Blume o tomto voze zatím neprozradil žádné podrobnosti. Je ale zřejmé, že se na trh dostane až po novém elektrickém Macanu. Ten je připravován do výroby od roku 2024.

Má se montovat v továrně v Lipsku a na stejném místě by měl vznikat i tento právě oznámený velký elektrický vůz.

Je nepochybné, že takový automobil bude schopen oslovit jak tradiční zákazníky značky Porsche, tak i ty zcela nové. Představitelé společnosti totiž předpokládají, že o vozy Porsche bude mít zájem čím dále mladší klientela, která navíc pochází z méně tradičních regionů než je Evropa a Amerika. Významný růst odbytu se dá očekávat zejména v asijsko-pacifické oblasti světa. V současnosti Porsche dodává své vozy zhruba stejným dílem do Evropy, severní Ameriky a Číny.

Oznámení o chystaném velkém elektromobilu je podle analytiků rovněž součástí snahy získat investory před chystaným vstupem této automobilky na burzu. K tomu má dojít konce tohoto roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď