Porota uznala R. Kellyho vinným z několika sexuálních trestných činů

foto Zpěvák R. Kelly (vlevo) na kresbě ze soudní místnosti federálního soudu v newyorské čtvrti Brooklyn, 18. srpna 2021.

Chicago - Porota v Chicagu uznala amerického zpěváka R. Kellyho vinným z několika sexuálních trestných činů a z držení materiálů obsahujících dětskou pornografii, informovaly světové agentury. Výši trestu zatím soudce neurčil.

Během pět týdnů trvajícího procesu vystoupilo před porotci několik žen, které popsaly, jak je zpěvák sexuálně zneužíval, když byly nezletilé. Porota rovněž viděla video, na kterém je vidět, jak Kelly obtěžuje svou kmotřenku. Ta vypověděla, že vše začalo v 90. letech, kdy byla ještě teenager.

Pětapadesátiletý zpěvák byl již letos na konci června v New Yorku odsouzen k 30 letům odnětí svobody za dlouholeté sexuální zneužívání žen. Někdejší hvězda hudebního stylu R&B, kterou proslavil hit I Believe I Can Fly, podle prokuratury po dvě desetiletí využívala své slávy k systematickému zneužívání mladých žen a nezletilých, sexuálnímu i psychickému. Kelly se tehdy proti rozsudku odvolal.

Dalším obviněním čelí zpěvák i ve státech Illinois a Minnesota.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 17:00 12°C

Celá předpověď