Pomoc při chřipce a angíně

Enzymy proti zánětům a na posílení imunity

Velký význam v našem těle mají proteolytické enzymy, které štěpí bílkoviny. Kromě jiného nám pomáhají zajišťovat rovnováhu a co možná nejlepší fungování imunitního systému. Jestliže však máme oslabenou imunitu nebo nás ohrožuje silný zánět, je namístě podpořit náš obranný systém podáváním takových enzymů zvenčí. Zabývá se tím speciální oblast medicíny - systémová enzymoterapie. Nejznámějším a nejpoužívanějším lékem je zde Wobenzym. Výhodou této léčby, která dodáním přírodních enzymů využívá přirozené obranné mechanizmy v našem těle, také je, že má jen minimum nežádoucích vedlejších účinků.

Pomoc pro osoby nejvíce ohrožené chřipkou

přípravky Wobenzym Protože enzymoterapie působí proti zánětům a podporuje oslabenou imunitu, měli by ji lidé nejvíce ohrožení možnými komplikacemi chřipky a nemocemi z nachlazení začít užívat už v období jejich zvýšeného výskytu, tedy aniž by ještě sami onemocněli. Závažný průběh chřipky a různé zdravotní komplikace hrozí především lidem s oslabeným imunitním systémem - starším osobám, malým dětem, lidem vyčerpaným nepřiměřenou fyzickou námahou a stresem a také pacientům s chronickými chorobami zejména srdce, plic a ledvin. Po těžké chřipce nebo angíně u nich může přetrvávat slabost, únava a kašel i několik týdnů. Často dochází k opakovaným zánětům vedlejších nosních dutin a průdušek nebo zápalům plic, které mohou přejít do chronického stavu.

Léčba při chřipce a angíně

Jestliže jsme chřipku nebo angínu už dostali, vedle posílení imunity pomáhají enzymy navíc rychleji zvládnout průvodní onemocnění dýchacích cest a zkracují tak dobu léčby. Sliznice dýchacích cest poškozená virem chřipky totiž do určité míry ztrácí svou obranyschopnost. Snáze ji tak mohou napadnout bakterie. Tímto způsobem někdy vzniká tzv. superinfekce: teplota znovu stoupá, příznaky chřipky neustupují nebo se dokonce zhoršují a přidávají se nové. Takovou "přidruženou infekcí" může být zánět vedlejších nosních dutin, zánět průdušek a zápal plic, u dětí se v souvislosti s chřipkou často vyskytuje zánět středního ucha.

Enzymy působí proti otoku sliznice, zlepšují odtok a transport hlenu, u zánětu průdušek jejich vlivem dochází i ke zkapalnění hustého hlenu a k jeho lepšímu odkašlávání. Obecně pak urychlují léčbu zánětů.

Zvýšení účinku antibiotik

U průvodních onemocnění chřipky a u angín, kdy je kvůli napadení bakteriemi nezbytné nasadit antibiotika, je vhodné spolu s nimi podávat i enzymy. Ty totiž podporují průnik antibiotik do tkání, a tím zvyšují účinnost antibiotické léčby.

Aby se nemoc neopakovala

I když už jsme z nejhoršího venku, tedy v období rekonvalescence, enzymy jsou účinnou obranou proti případnému opakování nemoci a jejímu přechodu do chronického stavu.

Dávkování

Děti užívají 1 dražé Wobenzymu na 6 kg hmotnosti denně, dospělí dávku 3x5 dražé. Užívat do odeznění klinických příznaků, dospělí mohou s ústupem obtíží postupně snižovat na dávku 3x3 dražé denně.

Wobenzym je nutné užívat nalačno v dostatečném odstupu od jídla - to znamená alespoň 1/2 hodiny před jídlem a nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle. Nerozkousané tablety je třeba vydatně zapít 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka, nikoliv mléko!) Nesprávné užívání snižuje účinnost léku.

Více informací naleznete na

Wobenzym

Wobenzym je tradičním lékem z přírodních zdrojů pro vnitřní užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci. Léčbu dětí je nutné konzultovat s lékařem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 10. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď