Polský internetový obchod Allegro začne prodávat v celé EU včetně ČR

foto Výdejna internetového obchodu Mall.cz - ilustrační foto.

Praha - Polská internetová obchodní platforma Allegro, která nedávno koupila tuzemskou skupinu Mall, bude nově nabízet služby v celé EU včetně Česka. Allegro je podle počtu uživatelů jedna z deseti největších platforem pro internetové obchodování na světě. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

V rámci svých mezinárodní služeb umožní skupina zákazníkům vyhledávat a nakupovat zboží na Allegru v anglickém jazyce a platit jej v eurech. Zároveň Allegro prostřednictvím svých partnerů zajistí mezinárodní dodání zboží i platby.

Allegro přeloží všechny nabídky do anglického jazyka a zboží poté dopraví do jednotlivých zemí. Doba dodání se má po Evropě pohybovat mezi dvěma a třemi dny.

Allegro sdružuje více než 250 milionů nabídek zboží od 135.000 obchodníků a je on-line nákupní platformou pro 13,5 milionu aktivních nakupujících. Nově Allegro zpřístupní více než 60 milionů mezinárodních nabídek.

"Umožnit přístup k milionům nabídek na platformě Allegro zákazníkům a obchodníkům z celé Evropské unie je součástí našich evropských plánů, které zahrnují také plánovanou integraci se skupinou Mall Group, působící ve střední a východní Evropě," uvedl generální ředitel společnosti Allegro Francois Nuyts.

Společnost Allegro provozuje polské on-line tržiště Allegro.pl a platformu pro srovnávání cen Ceneo.pl. Platforma Allegro.pl zprostředkovává prodej nových produktů především jménem obchodníků prostřednictvím modelu business-to-customer a měsíčně ji navštíví v průměru 21 milionů uživatelů, což odpovídá 66 procentům polských obyvatel starších 16 let.

Do skupiny Mall Group patří vedle internetového tržiště Mall například e-shop s elektronikou CZC.cz. Předchozími vlastníky Mall Group byly skupiny Rockaway Capital Jakuba Havrlanta, PPF a také EC Investments Daniela Křetínského.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď