Policie zasahuje po celé ČR kvůli stamilionovým daňovým únikům

foto Policejní automobil - ilustrační foto.

Praha - V souvislosti s podezřením na daňové úniky bylo zatím zadrženo 22 lidí, nikdo dosud nebyl obviněn. V tiskové zprávě to dnes uvedla Dagmar Pětníková z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Server Neovlivní.cz napsal, že policisté od rána zasahovali zhruba na 60 místech v Česku, údajně mají podezření na daňové úniky za stovky milionů korun.

"Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze vykonává dozor nad postupem policejních orgánů v přípravném řízení v trestní věci daňového charakteru, kdy úkony provádí policisté Policie ČR, Národní centrály proti organizovanému zločinu ve spolupráci s Celní správou. Do současné doby bylo zdrženo 22 osob, žádná z nich nebyla dosud obviněna," uvedla Pětníková.Dodala, že s ohledem na rané procesní stadium věci nelze poskytovat žádné bližší informace.

Zásah ČTK už dříve potvrdil mluvčí policejní Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. "Tým Daňové kobry, příslušníci NCOZ a Celní správy ČR provádějí dnes na několika desítkách míst České republiky úkony trestního řízení," uvedl Ibehej. "V tuto chvíli nebudeme poskytovat bližší informace," doplnil.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je úterý 28. ledna 2020

Očekáváme v 17:00 4°C

Celá předpověď