Policie zadržela muže podezřelého z vraždy ve Žďáru nad Sázavou

foto Pouta - zatčení - ilustrační foto.

Žďár nad Sázavou - Policie zadržela muže, kterého podezírá z vraždy ženy ve Žďáru nad Sázavou. Dvaačtyřicetiletý muž je od sobotního večera ve vazební věznici v Brně. Podle policie zavraždil 4. června v nelegální herně na náměstí Republiky ve Žďáru nad Sázavou třiapadesátiletou ženu. V případě prokázání viny hrozí muži 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest, uvedla v dnešní tiskové zprávě policejní mluvčí Dana Čírtková.

Letošní první vraždu na Vysočině začali krajští kriminalisté vyšetřovat v úterý 4. června ráno. Podezřelého zadrželi ve čtvrtek. O den později ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy. "K tomuto případu prozatím nebudeme v průběhu vyšetřování poskytovat žádné bližší informace, abychom nemařili účel trestního řízení," uvedla Čírtková.

Loni policisté na Vysočině vyšetřovali tři vraždy nebo pokusy o ni. U jedné z nich, která se stala v říjnu 2018 v Moravských Budějovicích, Krajský soud v Brně uložil obžalovanému čtyřicetiletému Marcelu Formanovi 16,5 roku vězení se zvýšenou ostrahou.

Z vraždy manželky byl loni v listopadu obviněn osmatřicetiletý muž z Třebíče. Jako pokus o vraždu skončil v červnu spor mezi mužem a jeho družkou na Pelhřimovsku. Žena přežila jen díky včasnému zásahu lékařů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 17. září 2019

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď