Policie prověřuje, zda se smrtí kojence nesouvisí nedbalost

foto Policisté v člunu na Labi mezi mělnickým zámkem (v pozadí) a Hořínem pátrali 30. května 2020 po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešoval od večera předchozího dne. Jeho matka ohlásila, že se ztratil i s kočárkem v hořínském zámeckém parku.

Hořín (Mělnicko) - Policie prověřuje, zda se smrtí kojence nalezeného u Hořína na Mělnicku nesouvisí protiprávní jednání, například nedbalostního charakteru, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Markéta Johnová. Násilnou smrt a cizí zavinění už policie vyloučila v neděli na základě výsledků pitvy.

Mrtvého čtyřměsíčního kojence nalezli policisté v sobotu u Hořína. K přesné příčině smrti se dle Johnové nebude policie nyní vyjadřovat. "Na případu i nadále pracujeme a postupujeme naprosto standardním způsobem," uvedla mluvčí. Pokračuje vyšetřování okolností neštěstí.

Matka miminka se v pátek obrátila na policii, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron. Tělo dítěte se našlo v sobotu odpoledne. V neděli policie uvedla, že bližší informace nebudou policisté vzhledem k citlivosti případu a s ohledem na pozůstalé sdělovat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 8. července 2020

Očekáváme v 7:00 16°C

Celá předpověď