Policie pátrá po pětileté Sofii Mikyškové,byla unesena v Praze 10

foto Policie pátrá po pětileté Sofii Mikyškové, dva muži ji vytrhli babičce z náruče v ulici Vlasty Průchové v Praze 10 a zřejmě ji vezou do Německa.

Praha - Policie pátrá po pětileté Sofii Andree Mikyškové, dva neznámí muži ji před 13:00 podle oznámení o únosu vytrhli babičce z náruče v ulici Vlasty Průchové v Praze 10 Uhříněvsi. ČTK to sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. Dosavadní zjištění vypovídají o tom, že by únosci mohli dívku odvézt do zahraničí, pravděpodobně do Německa.

"Únosci holčičku naložili do přistaveného osobního auta Volvo XC 90, stříbrné barvy, registrační značky 8S2 0469," uvedl mluvčí.

Hledaná měří 120 až 130 centimetrů a je hubená. Blonďaté vlasy dlouhé zhruba do poloviny zad měla sepnuté do dvou culíků. Na sobě měla růžovou látkovou bundu s podšívkou z bílého beránka a modré rifle s černými kvítky, růžovou čepici se stříbrnými proužky a růžové boty, uvádí popis policie.

Policie pátrá po Zdence Amálii Mikyškové Štolcové (na snímku) v souvislosti s únosem její dcery Sofie Andrey Mikyškové, který se stal 16. dubna 2019 před 13:00. Pětiletou dívku vytrhli podle oznámení o únosu dva neznámí muži babičce z náruče v ulici Vlasty Průchové v Praze 10 Uhříněvsi. Dosavadní zjištění vypovídají o tom, že by únosci mohli dívku odvézt do zahraničí, pravděpodobně do Německa. Podle kriminalistů má Zdenka Amálie Mikyšková Štolcová se svou dcerou zakázaný styk, dívka je svěřena právě do péče babičky. V souvislosti s únosem dívky policie také pátrá po její matce Zdence Amálii Mikyškové Štolcové. Podle kriminalistů má se svou dcerou zakázaný styk, dívka je svěřena právě do péče babičky. "Po matce unesené holčičky pátráme proto, že je na ni vydán souhlas se zadržením," uvedl mluvčí.

Kriminalisté přivítají jakoukoli informaci o pohybu pohřešované dívky, její matky a stříbrného vozidla Volvo XC 90.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je úterý 23. července 2019

Očekáváme v 1:00 22°C

Celá předpověď