Policie obvinila osm lidí kvůli pracovnímu vykořisťování Filipínců

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Praha - Policie minulý týden zadržela organizovanou skupinu osmi lidí, která v Česku podle kriminalistů pracovně vykořisťovala občany Filipín. Dvě ženy a šest mužů, z toho jedna cizinka a dva cizinci, jsou obviněni z trestného činu obchodování s lidmi, hrozí jim pět až 12 let vězení. Čtyři obviněné vzal soudce do vazby. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Skupina podle policie od roku 2015 sjednávala na Filipínách, osobně nebo přes internet, dobře placenou práci v České republice, a to za přesně daných podmínek. Po příletu do Česka však Filipínci byli podle policie nuceni vykonávat jinou činnost, pracovat více hodin, a to za minimální odměnu. "Jednalo se především o práci v salonech krásy či kosmetických službách (například modeláž nehtů) v jižních Čechách u hranic s Rakouskem. Některé ženy dokonce měly být v několika pražských 'privátech' nuceny poskytovat sexuální služby," uvedl Ibehej.

Kriminalisté provedli sedm domovních prohlídek a 11 prohlídek jiných prostor a pozemků. Při nich mimo jiné zajistili jako výnos z trestné činnosti několik milionů korun v hotovosti a na bankovních účtech a dvě legálně držené krátké střelné zbraně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je neděle 16. června 2019

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď