Policie kvůli otravě Bečvy pokračovala ve vyšetřovacím pokusu

foto Kvůli otravě Bečvy kyanidy provádí 17. listopadu 2020 kriminalisté na řece vyšetřovací pokus. Pomocí fluoresceinu dokumentují chování neznámé látky v toku řeky.

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) - Policie dnes dopoledne kvůli zářijové otravě Bečvy kyanidem pokračovala ve vyšetřovacím pokusu. Stejně jako v úterý do řeky u Valašského Meziříčí na Vsetínsku vypustila netoxický fluorescein, který měl za cíl simulovat chování neznámé látky v jejím toku. Pokus už skončil, řekla dnes ČTK po 13:00 krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Fluorescein je syntetická organická látka. K záznamu jejího chování po vypuštění do řeky dnes využila policie i drony. "Jde o další úkon prováděný pro potřeby soudního znalce, který pracuje na znaleckém posudku," uvedla dnes policie na twitteru.

Kyanid vypustil 20. září do Bečvy dosud neznámý pachatel. Havárie postihla řeku v úseku mezi Valašským Meziříčím a Přerovem. Rybáři odvezli do kafilerie přes 40 tun ryb. Policie případ nadále vyšetřuje, čeká na výsledky znaleckých posudků. Stanovená lhůta pro jejich vypracování skončí podle policie s ohledem na množství zkoumaného materiálu 20. prosince. "Na stanoveném termínu se nic nemění," řekla dnes Javorková.

Mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová na začátku týdne uvedla, že z objektivních důvodů může být lhůta prodloužena. Do doby, než budou policii známy výsledky znaleckého zkoumání, nelze podle ní ve věci očekávat žádný větší posun. Odmítla, že by policie na případ uvalila informační embargo, jak spekulovala některá média nebo politici. Policisté ale podle ní nemohou zveřejňovat informace z vyšetřování a vyvracet ani potvrzovat veřejná sdělení jiných.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 4. prosince 2020

Očekáváme v 7:00 1°C

Celá předpověď