Policie: Kojenec z Mělnicka zemřel kvůli syndromu náhlého úmrtí

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Praha - Mrtvý kojenec nalezený na Mělnicku zemřel podle předběžných výsledků pitvy kvůli syndromu náhlého úmrtí. Matka pak podle policie mohla tělo hodit do vody. Vyšetřování ale ještě není uzavřeno, řekl dnes novinářům náměstek krajského policejního ředitele Jan Krejčí.

"Na základě předběžných výsledků soudní pitvy bylo zjištěno, že příčinou úmrtí dítěte je syndrom náhlého úmrtí," uvedl Krejčí. Kriminalisté vyloučili násilný trestný čin, proto nebyl nikdo obviněn ani zadržen. "Nicméně probíhají nadále úkony trestního řízení, abychom náležitě zadokumentovali celou věc a vyloučili případnou trestnou činnost," řekl Krejčí. Upozornil na to, že konečný závěr ještě kriminalisté neučinili a zatím nemají k dispozici písemné vyhotovení pitvy.

Jak se dítě dostalo do řeky, kriminalisté stále vyšetřují. "Samozřejmě předpokládáme, že dítě mohla do vody hodit matka, ale stále probíhají úkony trestního řízení a je to jedna ze skutečností, kterou ověřujeme," uvedl Krejčí. Podle něj je možné, že žena po úmrtí dítěte zmatkovala a nevěděla si rady.

Mrtvého čtyřměsíčního kojence nalezli policisté v sobotu u Hořína, podle Krejčího bylo mrtvé již několik dní. Přesný čas zatím kriminalisté neznají. "S odstupem času v rámci soudní pitvy je nelehké některé časy stanovit," řekl Krejčí. Matka kojence se v pátek obrátila na policii, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron. Tělo dítěte se našlo v sobotu odpoledne.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 10. července 2020

Očekáváme v 7:00 18°C

Celá předpověď