Policie dokončila práci na místě krádeže v drážďanské klenotnici

foto Ilustrační foto - Německý policista v uzavřeném prostoru před vykradenou klenotnicí Grünes Gewölbe v Drážďanech (snímek z 25. listopadu 2019).

Drážďany (Německo) - Čtyři dny po krádeži v drážďanské klenotnici Grünes Gewölbe (Zelená klenba), odkud zloději odnesli šperky nevyčíslitelné hodnoty, ukončili policejní technici práce na místě činu. Uvedl to dnes policejní mluvčí, napsala agentura DPA.

Neznamená to však, že by se do muzea v klenotnici v Rezidenčním zámku mohli vrátit návštěvníci. Kdy si veřejnost bude znovu moci prohlédnout poklady v prostorách zrekonstruovaných podle jejich originální podoby z roku 1733, není zatím jasné. Podle představitelů saských státních uměleckých sbírek je nutné opravit vitrínu, v níž se nacházely ukradené šperky. Ty, které zloději neukradli, zajistili pracovníci muzea.

Pro vyšetřovatele nyní začíná práce, kterou mluvčí státního zastupitelství v Drážďanech přirovnal ke skládání puzzle. Ve čtvrtek policie vypsala odměnu ve výši půl milionu eur (12,76 milionu korun) za tip vedoucí k dopadení pachatelů. Nikdo se ale zatím s takovou informací nepřihlásil, píše DPA.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je neděle 27. září 2020

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď