Podnikatel Kalášek z kauzy Brna-středu byl propuštěn z vazby

foto Ilustrační foto - Radnice radnice městské části Brno-střed byla 7. března 2019 uzavřená. Na úřadě zasahovali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

Brno - Městský soud v Brně dnes propustil z vazby podnikatele Petra Kaláška, obviněného s dalšími devíti lidmi z manipulace s tendry na radnici Brno-střed. "Byl mu stanoven probační úředník, obviněný bude monitorován," řekl ČTK dozorující státní zástupce Radek Mezlík. Ve vazbě zůstává v tomto případu už jen bývalý radní části Brno-střed Jiří Švachula.

Na propuštění Kaláška upozornila Česká televize. "Propuštění jsem navrhoval. V této fázi řízení u tohoto obviněného už nejsou vazební důvody v takové intenzitě, abych trval na výkonu vazby. Bylo možné přistoupit k alternativnímu řešení," řekl Mezlík.

Uvedl, že soud obviněnému stanovil dohled probačního úředníka, a to s využitím elektronickému monitoringu pohybu. Kalášek dostane takzvaný náramek. "Obviněný bude mít omezenou možnost pohybu na Brno, výjezdy mimo Brno bude muset dopředu hlásit probačnímu úředníkovi," uvedl Mezlík.

Policisté zasahovali na radnici Brno-střed v březnu. Krátce po razii policie obvinila devět lidí z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. V létě přibyl desátý obviněný.

Při razii se policie zajímala především o zakázky investičního odboru z minulého volebního období. Z devíti obviněných jich původně pět skončilo ve vazbě, včetně bývalého radního Brna-středu Švachuly a bývalého místostarosty městské části Brno-Ivanovice Petra Liškutina (oba dříve ANO). Ve vazbě zůstává už jen Švachula. Policie v červnu v kauze obvinila desátého muže, podnikatele a dlouholetého zastupitele ODS části Brno-sever Jiřího Hose. Vazbu pro něj žalobce nenavrhl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 4. července 2020

Očekáváme v 3:00 15°C

Celá předpověď