Podle indické policie 200 kilogramů zadržené marihuany sežraly krysy

foto Ilustrační foto - Policisté zadrželi deset lidí kvůli pěstování a prodeji marihuany. Podle společného vyšetřovacího týmu české a srbské policie organizovaná skupina provozovala velkopěstírny v České republice a drogu prodávala v EU. Zadrženým hrozí až 12 let vězení.

Dillí - Indická policie při zátahu na dealery zabavila a uskladnila na policejní stanici téměř 200 kilogramů marihuany. Když měli policisté u soudu drogy předložit jako důkaz, marihuana zmizela. Podle strážců zákona ji sežraly krysy, píše server stanice BBC.

Soudce v indickém státě Uttarpradéš byl k policistům shovívavý a uvedl další tři případy, kdy hlodavci zničily větší objemy zabavených drog. "Krysy jsou malá zvířata a policie se nebojí. Je těžké před nimi drogu ochránit," uvedl soudce. Policisté podle něj nemají potřebné odborné znalosti, jak krysám v konzumaci zabavených důkazů zabránit.

Jako ochranu před "neohroženými myšmi" soudce navrhl příště zabavené drogy prodat v aukci výzkumným laboratořím a farmaceutickým firmám. Výtěžek by poslal vládě. Rekreační užívání konopí je v Indii nelegální.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 4. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 4°C

Celá předpověď