Podezřelý z březnové vraždy v Praze byl předán ze Slovenska do ČR

foto Vůz české policie - ilustrační foto.

Praha - Pražští policisté převzali ve čtvrtek od svých slovenských kolegů muže, který je podezřelý z březnové vraždy mladé ženy v Praze 9. Čeští vyšetřovatelé už muže vyslechli a podali návrh na jeho vzetí do vazby, uvedl na webu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Násilnou smrt ženy v pražské Tupolevově ulici vyšetřují kriminalisté od 11. března. Jako podezřelého označili čtyřiatřicetiletého muže, který byl podle některých médií přítelem zavražděné. V polovině března byl možný vrah zadržen na Slovensku, kde ho poznala obsluha v restauraci. Slovenská policie předala podezřelého do Česka na hraničním přechodu ve čtvrtek odpoledne.

Vzhledem k nouzovému stavu kvůli nemoci covid-19 bylo předání jiné než obvykle. "Policisté, kteří si ho předávali, respektive přebírali, byli u tohoto úkonu pouze dva, aby co nejvíce eliminovali možnost nákazy koronavirem," uvedl Daněk. Dodal, že podezřelý absolvoval na Slovensku test na koronavirus, který byl negativní.

Pražští kriminalisté už muže vyslechli, sdělili mu podezření ze spáchání trestného činu vražda a podali podnět na jeho vzetí do vazby. V případě odsouzení mu ohrozí až 18 let vězení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď