Po zápasu konferenční ligy policie obvinila fanouška, dva dostali podmínky

foto Fanoušci West Hamu se sešli ve fanzóně na Letenské pláni, aby na velkoplošné obrazovce sledovali finále Evropské konferenční ligy mezi fotbalisty italské Fiorentiny a anglického West Hamu, 7. června 2023, Praha.

Praha - Policie v souvislosti se středečním finálovým zápasem Evropské konferenční ligy v Praze obvinila jednoho fanouška z násilí proti úřední osobě, stíhán je na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí až šest let vězení. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Dalším dvěma fanouškům pražský soud podle serveru Novinky.cz uložil za výtržnictví půlroční podmíněné tresty.

Policie původně zadržela 23 fotbalových fanoušků, u většiny z nich bylo důvodem spáchání přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby a u jednoho člověka použití pyrotechniky na Staroměstském náměstí. Policisté jim uložili pokutu a následně propustili. V celách následně zůstali tři podezřelí. Z nich jeden byl podle Rybanského obviněn a propuštěn, zbývajícím dvěma bylo sděleno podezření pro trestný čin výtržnictví a jejich spis policisté předali státnímu zastupitelství pro Prahu 1. "Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Oba pak mohou ve vězení strávit až tři roky," uvedl mluvčí.

Těmto dvěma fanouškům italské Fiorentiny soud uložil za středeční napadení příznivců anglického klubu West Ham United půlroční podmíněné tresty, peněžité tresty 30.000 korun a vyhoštění z České republiky na tři roky. Napsal to dnes server Novinky.cz, kterému to sdělila místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Eva Švíglerová.

"U Obvodního soudu pro Prahu 1 bylo konáno zjednodušené řízení, ve kterém byli obvinění (oba italští fanoušci) shodně uznáni vinnými přečinem výtržnictví, kterého se dopustili dne 7. června v Praze 1," uvedla Švíglerová.

Sedmnáct fanoušků policisté zadrželi po konfliktu v baru v Rytířské ulici v centru Prahy, kde fanoušci Fiorentiny ve středu odpoledne napadli příznivce West Ham United. Třemi z nich byli podle dřívějších informací Rybanského i ti fanoušci, kteří nejdéle pobyli v celách.

Italský a anglický fotbalový klub se ve středu večer utkaly ve finále Evropské konferenční ligy na stadionu v Edenu, trofej získal po výhře 2:1 West Ham United. Do Prahy kvůli zápasu podle policie dorazilo asi 35.000 fanoušků.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď