Po nákaze koronavirem zemřel bývalý indický prezident Mukherdží

foto Ilustrační foto - Americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová a její indický protějšek Pranáb Mukherdží podepsali potenciálně lukrativní dohodu, která Dillí poprvé po více než třech desetiletích umožní přístup k americké civilní jaderné technologii.

Dillí - Po nákaze koronavirem dnes zemřel ve věku 84 let bývalý indický prezident Pranáb Mukherdží. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na rodinu a prezidentskou kancelář. V čele druhé nejlidnatější země světa stál Mukherdží v letech 2012 až 2017.

Mukherdží byl pozitivně testován na koronavirus poté, co se 10. srpna podrobil operaci v důsledku krevní sraženiny v mozku. V důsledku akutního zápalu plic strávil poslední dny v hlubokém kómatu, napojený na plicní ventilátor.

"Jeho úmrtím končí jedna éra," uvedl na twitteru nynější prezident Rám Náth Kóvind, který Mukherdžího na postu hlavy státu v roce 2017 nahradil.

Veterán indické politiky Mukherdží zastával funkci v době, kdy byl u moci dnes opoziční Indický národní kongres (INK). Výkon prezidentské funkce je v Indii spíše ceremoniální, v čele výkonné moci stojí premiér.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je úterý 20. října 2020

Očekáváme v 5:00 4°C

Celá předpověď