Písařovicová bude od května dělat rozhovory v DVTV

foto Ilustrační foto - Z České televize (ČT) po 16 letech odchází moderátorka Daniela Písařovicová (na snímku z 23. září 2016).

Praha - Bývalá moderátorka zpravodajských Událostí na ČT Daniela Písařovicová (42) v květnu nastoupí do internetové televize DVTV. Uvedla to v rozhovoru na facebookovém profilu DVTV se svými budoucími kolegy Martinem Veselovským a Danielou Drtinovou, kteří v minulosti také působili v České televizi. Informaci přinesl i web Super.cz.

O odchodu z ČT moderátorka podle svých slov pro Super.cz přemýšlela zhruba rok. Definitivně se rozhodla loni v říjnu. Koronavirová epidemie její rozhodování uspíšila.

"Sleduji vás prakticky od vašich začátků, moc se mi líbí jaké rozhovory děláte a hlavně jak je děláte. Doufám, že vám to nepokazím," uvedla v rozhovoru pro DVTV.

Písařovicová z ČT odešla po 16 letech. Moderovala Studio ČT2, Interview ČT24 a mimořádné vysílání v případě významných politických a společenských událostí. Za rok 2010 byla oceněna cenou TýTý v kategorii Objev roku. Začínala v ekonomické redakci ČT24 a postupně se stala moderátorkou Událostí a Událostí, komentářů. V roce 2018 se zúčastnila také taneční soutěže StarDance, skončila před branami finále.

Moderování pořadů Události a Události, komentáře ukončila loni v létě i Světlana Witowská (47). Oba posty opustila z osobních důvodů a na vlastní žádost. Vrátila se k moderování Interview ČT.

Členy týmu Událostí jsou nyní Marcela Augustová, Michal Kubal, Martin Řezníček a Jakub Železný. Od podzimu jej dočasně posílily Jana Peroutková a Linda Bartošová.

DVTV vznikla kolem bývalých moderátorů a editorů pořadu Události, komentáře České televize zhruba před šesti lety. Rozhovory, debaty a video komentáře DVTV publikuje zpravodajský server Aktuálně.cz.

jsa jw

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je sobota 10. dubna 2021

Očekáváme v 17:00 14°C

Celá předpověď