Pěstírnu konopí v Třinci pomohla odhalit hádka partnerů

foto Konopí, marihuana, pěstírna - ilustrační foto.

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Policistům v Třinci na Frýdecko-Místecku se podařilo odhalit pěstírnu konopí. Dopomohla jim k tomu hádka partnerů, po níž si žena policisty do bytu sama přivolala. Během řešení incidentu v bytě objevili vybavenou pěstírnu. Čtyřiadvacetiletému partnerovi ženy hrozí až desetileté vězení. Novinářům to dnes sdělila policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Žena se na policii obrátila s tím, že ji v jednom z bytů v panelové zástavbě v Třinci napadl partner. "Při zjišťování okolností samotného napadení byla náhodou policisty uvnitř bytu objevena pěstírna konopí. Ve speciálně upraveném stanu se vzduchotechnikou, elektroinstalací, zavlažovací technikou a jinými technickými náležitostmi bylo ve stanu nalezeno několik vzrostlých rostlin konopí," uvedla Bělunková. Muž policistům tvrdil, že rostliny pěstuje pro svou potřebu.

Mladík je podezřelý z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. Policie si vyžádala znalecké posudky, které mají objasnit množství látky THC v zajištěných rostlinách.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 1. října 2020

Očekáváme v 5:00 8°C

Celá předpověď