Pekarová jednala v Koreji mimo jiné o automobilovém průmyslu

foto Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová je na návštěvě Jižní Koreje, odkud se přesune 25. března na Tchaj-wan. Doprovází ji dosud nejpočetnější podnikatelská mise čítající stovku zástupců firem.

Soul - Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová dnes na návštěvě Jižní Koreje jednala o spolupráci obou zemí v automobilovém průmyslu či o moderních technologiích. V Soulu se sešla s premiérem Han Dok-soem i se svým jihokorejským protějškem Kim Čin-pchjoem. Informovala o tom Česká televize (ČT). V sobotu se Pekarová přesune na Tchwaj-wan. Na asijské misi ji doprovází rozsáhlá podnikatelská mise čítající stovku zástupců českých firem.

Česká delegace jednala v Jižní Koreji o rozvoj tradičních odvětví spolupráce mezi oběma zeměmi, například o automobilovém průmyslu. V ČR působí například jihokorejská automobilka Hyundai nebo výrobce pneumatik Nexen Tire. Předmětem debat byla také energetika. "Ale také i oblast ICT a všech moderních technologií, umělé inteligence," řekla Pekarová novinářům.

Jižní Korea se v posledních letech stala jedním z nejvýznamnějších mimoevropských obchodních partnerů Česka. Příležitosti pro české firmy nabízí zejména v informačních a telekomunikačních technologiích a digitálních technologiích.

Mise se zúčastní firmy například z oboru nanotechnologií, inovací ve zdravotnictví, umělé inteligence, informačních technologií či energetiky. V pátek se setkají s významnými korejskými firmami v Pusanu.

V Tchaj-peji pak čeká na účastníky mise setkání Česko-tchajwanské podnikatelské rady. Součástí programu bude také veletrh Smart City Summit & Expo. Veletrh je podle Svazu průmyslu nejvýznamnější akcí svého druhu v ICT v asijsko-pacifickém regionu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď