Pekarová Adamová: Pro TOP 09 to byly úspěšné volby

foto Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, první místopředseda strany Tomáš Czernin (vlevo) a místopředseda Lukáš Otys vystoupili 10. října 2020 v Praze na tiskové konferenci k výsledkům druhého kola senátních voleb.

Praha - Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová je s výsledky strany ve druhém kole senátních voleb spokojená. Označila je za nejúspěšnější senátní volby v historii strany. S koalicemi, které se osvědčily, chce pokračovat i ve volbách v příštím roce.

Senátory se stane sedm politiků, kteří kandidovali za TOP 09 nebo s podporou této strany. Senátory mimo jiné budou člen TOP 09 Jan Grulich, který uspěl v obvodu Rychnov nad Kněžnou, a ve volebním obvodu Znojmo člen TOP 09 Tomáš Třetina.

Neuspěl Michael Žantovský (za TOP 09), který kandidoval v Praze 5. V prvním kole voleb přitom získal nejvíc hlasů ze všech kandidátů. Více hlasů ve druhém kole získal obhajující senátor Václav Láska (Senátor 21).

Strana se dohodla na spolupráci s různými partnery, například s ODS, KDU-ČSL nebo STAN. Tuto spolupráci by chtěla zachovat i ve sněmovních volbách v příštím roce.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 26. října 2020

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď