Pastrňák by měl nastoupit už v přípravném utkání Bostonu

foto Ilustrační foto - Hokejista Bostonu Bruins David Pastrňák přijímá od spoluhráčů gratulace po vstřeleném gólu v utkání s Monstrealem.

Boston - Český hokejový útočník David Pastrňák by neměl chybět v sestavě Bostonu v jediném přípravném utkání s Columbusem před restartem sezony NHL. Bruins ho odehrají v noci na pátek, přičemž čtyřiadvacetiletý Pastrňák má po dlouhé karanténě za sebou v Torontu tři společné tréninky s týmem. Kouč Bruce Cassidy potvrdil, že nejlepší střelec předčasně ukončené základní části je připravený nastoupit.

Pastrňák se přes takřka měsíc dlouhou karanténu cítil během tréninků dobře. "Myslím, že on sám chce hrát. A je připravený hrát. Chci se jen ujistit, že nic neuspěcháme, tak to radši ještě prověříme, ale očekávám, že hrát bude a nastoupíme v takřka plné sestavě. Stejně tomu bude nejspíš i v případě Columbusu," uvedl pro zámořská média Cassidy.

Havířovský rodák Pastrňák během tréninků v Torontu, které je centrálním městem pro týmy Východní konference při dohrání sezony, nastupoval s obvyklými spoluhráči Patricem Bergeronem a Bradem Marchandem. "Máme za sebou v tréninku spoustu práce, jejich lajna každopádně vypadala zase velmi dobře," chválil Cassidy.

Bergeron a Marchand shodně připustili, že je tak trochu ohromilo, jak dobře si Pastrňák na ledě po tak dlouhé době vedl. "Vypadá skvěle a my máme co dohánět. Vážně vypadá skvěle, stejně dobře jako ten Pasta, jak ho známe. Jako kdyby vůbec žádná pauza nebyla a nic nezameškal," ocenil Bergeron.

"Bylo trochu frustrující sledovat ho, když se vrátil zpátky k týmu. Člověk zjistil, jak daleko jsme za ním. Ale každopádně je to pro nás velká zábava, že ho tady zase máme. Už jen ta energie, která z něho sálá a kterou přináší každý den," přidal se Marchand.

I nadále zůstává mimo tým jiný český útočník Ondřej Kaše. "Očekáváme, že se připojí v krátké době," uvedl generální manažer týmu Don Sweeney.

Bruins byli se 100 body ze 70 odehraných zápasů nejlepším týmem základní části, vyhnuli se tak kvalifikaci do play off. Místo toho je čekají tři zápasy ve skupině o nasazení v bojích o Stanley Cup. Začnou v neděli, kdy vyzvou na úvod Philadelphii, následně změří síly s Tampou Bay a Washingtonem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď