Papež podstoupil tříhodinovou operaci kýly, proběhla bez komplikací

foto Ilustrační foto - Papež František pronesl poselství Urbi et orbi, 9. dubna 2023, Vatikán.

Vatikán - Papež František odpoledne v Římě podstoupil operaci kýly, trvala tři hodiny a proběhla bez komplikací, oznámil večer Vatikán. Kvůli zotavování z operace šestaosmdesátiletý papež zrušil všechny audience až do 18. června, informovala agentura ANSA.

Vatikánský mluvčí Matteo Bruni dnes řekl, že papež odjel do římské nemocnice Gemelli po dopolední generální audienci. Podle něj papež trpí břišní kýlou a v nemocnici zůstane několik dní.

Operace papeže se uskutečnila v celkové anestezii a prováděl ji profesor Sergio Alfieri, který papeže operoval i před dvěma lety. Začátkem července 2021 papež František podstoupil plánovanou operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva.

Podle původního kalendáře měl papež v sobotu v 18:00 SELČ vystoupit na shromáždění na Svatopetrském náměstí, kde se koná shromáždění za mír a bratrství, jehož se zúčastní i na 30 nositelů Nobelovy ceny, charitativní pracovníci a také vysoký komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi.

Papež František má také už dlouho potíže s kolenem, kvůli čemuž se často pohybuje na invalidním vozíku. Koncem března strávil několik dní v nemocnici se zánětem průdušek.

Přes zdravotní problémy hlava katolické církve pokračuje v náročném pracovním programu. O víkendu například Vatikán oznámil, že koncem srpna se papež chystá poprvé do Mongolska a začátkem téhož měsíce pojede do Portugalska.

Papež František stojí v čele katolické církve deset let a na všech jeho cestách ho provázejí lékaři. Když mu bylo 21 let, prodělal zánět pohrudnice a přišel o část plic.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 30. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď