Ozzy Osbourne zrušil kvůli léčbě turné

foto Ilustrační foto - Britský zpěvák Ozzy Osbourne.

Londýn/Washington - Britský rocker Ozzy Osbourne oznámil, že ze zdravotních důvodů ruší svoje turné po severní Americe plánované na květen až červenec. Osbourne, který nedávno veřejnosti sdělil, že trpí Parkinsonovou nemocí, totiž od dubna nastupuje na asi dvouměsíční léčbu ve Švýcarsku. Oznámení o rušení koncertů se podle serveru BBC netýká jeho podzimního turné po Evropě, v rámci něhož má zpěvák vystoupit i v listopadu v Praze.

Bývalý frontman legendární kapely Black Sabbath ve vyjádření poděkoval všem za trpělivost. "Nechci zahájit turné a pak rušit koncerty na poslední chvíli, to prostě není fér vůči fanouškům," prohlásil. "Bohužel se nedostanu do Švýcarska na léčení dříve než v dubnu a procedura trvá šest až osm týdnů," uvedl zpěvák.

Osbourne letos v lednu oznámil, že trpí "lehkou formou" Parkinsonovy nemoci. Jeho žena Sharon pak uvedla, že zpěvák ve Spojených státech již vyčerpal všechny možnosti léčby a rozhodl se proto vyhledat specialistu ve Švýcarsku. Tam by se měli zaměřit na posílení zpěvákova imunitního systému.

Jednasedmdesátiletý Osbourne po dnešním oznámení plánuje nejbližší vystoupení na 23. října v Newcastlu. V pražské O2 areně by měl vystoupit 13. listopadu společně s britskou kapelou Judas Priest.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 25. září 2020

Očekáváme v 11:00 16°C

Celá předpověď