Ostrov Bali se po více než roce otevřel návštěvníkům z vybraných zemí

foto Prostory mezinárodního letiště na indonéském ostrově Bali.

Jakarta - Indonéský ostrov Bali se dnes poprvé po 18 měsících znovu otevřel návštěvníkům z některých světových zemí; Česká republika mezi nimi není. Turisté, kteří chtějí na ostrov přijet, musí být plně očkováni proti nemoci covid-19, mít negativní test na koronavirus a platné vízum. Podmínkou je také pětidenní pobyt v karanténě v některém z určených místních hotelů na vlastní náklady, informovala agentura AP.

Předpokládá se, že turistický ruch na ostrově, který je známý bělostnými plážemi, bude oživovat pomalu. Na dnešek nebyly plánovány žádné mezinárodní lety na Bali, uvedla AP.

Podle zpravodajského serveru CNN mohou ode dneška Bali navštěvovat lidé z 19 zemí - Číny, Indie, Japonska, Jižní Koreje, Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, Nového Zélandu, Kuvajtu, Bahrajnu, Kataru, Lichtenštejnska, Itálie, Francie, Portugalska, Španělska, Švédska, Polska, Maďarska a Norska.

Jedná se o země, které splňují kritéria Světové zdravotnické organizace (WHO), včetně toho, že mají epidemii pod kontrolou, uvedl indonéský vládní ministr Luhut Binsar Pandjaitan, který je zodpovědný za boj proti covidu na ostrovech Jáva a Bali. Návštěvníci budou muset podle Pandjaitana v hotelech, v restauracích a na plážích dodržovat přísná pravidla.

Indonéský prezident Joko Widodo prohlásil, že znovuotevření ostrova umožnila vysoká proočkovanost obyvatelstva, která na Bali dosáhla 80 procent. Indonésie, která má asi 274 milionů obyvatel, registruje nyní kolem 1000 nových případů nákazy koronavirem denně, zatímco na vrcholu epidemie v červenci to bylo kolem 56.000.

Turistický průmysl je na Bali hlavním zdrojem příjmů. Před pandemií sem přijíždělo ročně přes šest milionů zahraničních návštěvníků ročně, v roce 2020 jich ale byl jen milion. Na 92.000 lidí zaměstnaných v turismu na Bali ztratilo práci, napsala agentura AP.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je čtvrtek 2. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 5°C

Celá předpověď